چهره برتر ملی در تنوع فرهنگی ایران سهم مالک بوم‌گردی شد

«مازیار آل‌داوود» مالک اقامتگاه بوم‌گردی آتشونی در روستای تاریخی گرمه شهرستان خور و بیابانک استان اصفهان به عنوان چهره ملی در بخش تنوع فرهنگی ایران معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در مراسم آئین تجلیل تنوع فرهنگی ایران که با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی دارابی معاون میراث‌فرهنگی و قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، آقای پاکتچی سفیر ایران در یونسکو در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد، چهره‌های برتر فعال در بخش معرفی و توسعه فرهنگ بومی معرفی و تجلیل شدند.

در میان افراد برگزیده، مازیار آل‌داوود مالک اقامتگاه بومگردی آتشونی در روستای تاریخی گرمه شهرستان خور و بیابانک استان اصفهان با توجه به سال‌ها تلاش و ممارست در زمینه حفظ و گسترش فرهنگ بومی و اصیل منطقه خود به عنوان چهره برتر ملی در حوزه تنوع فرهنگی ایران معرفی شد.

در این رویداد همچنین از شهردار شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک و بندر خمیر به عنوان شهر یادگیرنده یونسکو نیز تجلیل شد.

«مازیار آل‌داوود» که به پدر بوم‌گردی ایران نیز شهره است با مهاجرت به روستای گرمه که ریشه در اصالت خانوادگی خود داشت اقامتگاه بوم‌گردی آتشونی را راه‌اندازی کرد و ضمن سبب شدن مهاجرت معکوس به روستا، اقدامات گسترده‌ای را در زمینه حفظ آئین‌ها، فرهنگ، خوراک و بوم این منطقه انجام داد.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *