امام خمینی (ره) هیچ وقت مخالف هویت ایرانی نبود

دبیر همایش امام خمینی (ره) احیا گر هویت ایرانی گفت: امام هیچ وقت مخالف هویت ایرانی نبود و برخی می‌خواستند ملت را در مقابل دین قرار دهند ولی امام خط بطلانی روی این موضوع کشید.

به گزارش خبرنگار مهر، همایش امام خمینی (ره) احیاگر هویت و تمدن اصیل ایرانی هم اکنون در سالن اجتماعات وزارت میراث فرهنگی در حال برگزاری است.

حجت الاسلام والمسلمین رهنما دبیر این همایش گفت: هویت یعنی اینکه من چه کسی هستم و می‌خواهم چه کسی باشم و چه کسی نباشم. اگر ما تصور درست از خود و جامعه داشته باشیم می‌توانیم تمدن را تشکیل دهیم. هویت زیر بنای تمدن است.

وی گفت: اگر نتوانیم پاسخی به این سوالات بدهیم و تصور درستی از خود و جامعه نداشته باشیم چگونه می‌توانیم شهر را بسازیم.

دبیر همایش امام خمینی احیاگر هویت و تمدن اصیل ایرانی با تاکید بر اینکه امام خمینی هیچ وقت مخالف هویت ایرانی نبوده است ادامه داد: رزم آرا در مجلس ملی گفت، ما ایرانی‌ها حتی توان ساخت آفتابه را هم نداریم چه برسد به استخراج نفت. او تصور درستی از وطن نداشت اما امام گفت ما می‌توانیم و باید به خود باور داشته باشیم.

حجت الاسلام راهنما افزود: امام می‌گفت هیچ ملتی نمی‌تواند استقلال پیدا کند مگر اینکه خودش را بفهمند. ایشان گفتند، ما می‌خواهیم ملت ایران غرب زده نباشد. نژاد آریا و عرب از نژاد اروپا و آمریکا کم ندارد. اگر یأس را از خود دور کنیم به همه چیز می رسیم.

حجت الاسلام رهنما افزود: نگاه امام را به وطن و ملت در این جملات باید ببینید. آیا جفا در حق او نیست که ایشان را بدون تعصب درباره هویت ملی بدانیم.

وی گفت: برخی می‌خواستند ملت را در مقابل دین قرار دهند ولی امام خط بطلانی روی این موضوع کشیدند و آن را با هم گره زدند. ما این همایش را برگزار کردیم چون دیدیم از این منظر به امام توجهی نشده است. نگاه امام به وطن و دین نگاه تیزبینانه ای بود. خواستیم در این همایش به این نکات بپردازیم.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *