۳۲ قلم شیء تاریخی متعلق به هزاره اول و دوم قبل از میلاد ضبط شد

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، از کشف و ضبط ۳۲ قلم شیء تاریخی متعلق به هزاره اول و دوم قبل از میلاد و دوره اسلامی از قاچاقچیان مسلح در تهران خبر داد.

به‌گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسن مهری، فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: به دنبال انجام اقدامات اطلاعاتی مبنی بر خرید و فروش مقادیری اشیای عتیقه در منطقه یوسف آباد شهر تهران، پس از احراز صحت خبر، موضوع بلافاصله در دستور کار یگان حفاظت قرار گرفت.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کشور افزود: مأموران یگان حفاظت با تشکیل تیم زبده و با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر مراجعه و در بازرسی از قاچاقچیان تعداد ۳۲ قلم شیء تاریخی شامل گردنبند، گوشواره، سرنیزه و … از جنس طلا، نقره و مفرغ و ۱۴ قلم شیء بدل را کشف و ضبط کردند.

سردار مهری اضافه کرد: با توجه به اعلام نظر کارشناسان میراث‌فرهنگی اشیای مکشوفه دارای ارزش تاریخی و قدمت آن‌ها، هزاره اول و دوم قبل از میلاد و اسلامی تخمین زده شده است. در همین رابطه ۳ متهم به همراه یک قبضه سلاح کمری، ۸ فشنگ جنگی و دو تیغه خشاب دستگیر و پرونده متشکله برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضائی استان تحویل داده شد.

وی تصریح کرد: تطمیع، وعده‌های دروغین، وسوسه کردن و کشاندن هموطنان به مسیرهای نادرست از طریق ارائه اشیای تقلبی، از شگردهای سوداگران بوده، لذا لازم است از طریق اطلاع‌رسانی درست و آگاهی عمومی، گام مهمی در راستای پیشگیری از جرایم حوزه میراث‌فرهنگی برداشته شود.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *