یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری همدان بازدید کردند

همدان-معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی استان همدان گفت: در پنج ماهه نخست سال‌جاری یک میلیون و ۸۵۱ هزار و ۵۳۷ نفر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی همدان بازدید کردند.

علی خاکسار در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آمار گردشگران در ۵ ماهه نخست سال جاری اظهار کرد: در این مدت ۹۳ هزار و ۶۱۸ نفر در همدان اقامت داشتند که از این تعداد ۲۳ هزار و ۵۹۷ نفر در هتل‌ها، شش هزار و ۲۳۰ نفر در مهمان‌پذیرها، شش هزار و ۳۹۳ نفر در اقامتگاه‌های بوم گردی و ۴۳ هزار و ۵۱ نفر در خانه مسافرها مقیم بودند.

وی افزود: در پنج ماهه نخست امسال ۷ هزار و ۶۱۵ نفر در مجتمع‌هایش گردشگری و ۴ هزار و ۷۷۴ نفر در هتل آپارتمان‌های استان اقامت داشته‌اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان با اعلام اینکه غار علی‌صدر در رأس بازدید گردشگران قرار دارد، گفت: کتیبه‌های گنج‌نامه، سایت موزه میدان مرکزی، محوطه باستانی هگمتانه، تپه عباس‌آباد و آرامگاه‌های بوعلی و باباطاهر دیگر مراکز پربازدید در مدت زمان یاد شده هستند.

گفتنی است؛ استان همدان دارای یک هزار و ۸۵۰ اثر تاریخی، تفریحی و توریستی است که سایت باستانی هگمتانه، آرامگاه بوعلی‌سینا، آرامگاه باباطاهر، گنبد علویان، حمام حاج آقا تراب نهاوند، خانه لطفعلیان ملایر، خانه مسعودی، آرامگاه میررضی‌الدین آرتیمانی و بقعه حبقوق نبی (ع) از مهمترین آثار این استان است.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *