گیلان جزو ۲ استان برتر در ماندگاری مسافر شناخته شد

رشت – مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از ورود بیش از ۵ میلیون مسافر و گردشگر به این استان خبر داد و گفت: گیلان در حوزه افزایش میزان ماندگاری مسافر جزو ۲ استان برتر کشور شناخته شده است.

ولی جهانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: گیلان به جهت قابلیت های تاریخی و گردشگری، هر هفته و در ایام تعطیلات میزبان گردشگران و مسافران است.

وی از ورود بیش از ۵ میلیون مسافر و گردشگر به گیلان خبر داد و افزود: این تعداد مسافر فقط در تعطیلات خرداد ماه به گیلان آمدند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با بیان اینکه این استان، بعنوان یکی از مقاصد اصلی سفر با توجه به ظرفیت های طبیعی، تاریخی و فرهنگی آن در کشور بوده است، گفت: با افزایش سفر به گیلان رونق اقتصادی بخش گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار از عواید سفر بوده که باید برنامه ریزی مناسبی به منظور استفاده فرهنگی آن نیز انجام داد.

جهانی از افزایش بیش از ۱۲۵ درصدی ماندگاری سفر در گیلان خبر داد و اضافه کرد: با اجرای برنامه های فرهنگی، نمایشگاه ها، جشنواره ها و برنامه های متنوع توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، میزان ماندگاری مسافران ارتقا پیدا کرده است.

وی ادامه داد: گیلان به جهت افزایش میزان ماندگاری مسافر جزو ۲ استان برتر کشور شناخته شده است.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *