گیلان جایگاه نخست را در برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری کشور دارد

رشت- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از کسب جایگاه نخست این استان در برگزاری رویدادها درکشور خبر داد و گفت:رویدادهای فرهنگی و هنری منجر به توسعه صنعت گردشگری درگیلان شده است.

ولی جهانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: گیلان به لحاظ توانمندی‌ها و قابلیت‌های گردشگری، تاریخی و طبیعی، زیرساخت‌های خوبی در حوزه برگزاری رویدادهای فرهنگی دارد.

وی از کسب جایگاه نخست گیلان در برگزاری رویدادها در کشور خبر داد و افزود: با عنایت به ظرفیت‌های ویژه استان گیلان در مبحث گردشگری، جذب توریسم و ورود میلیون‌ها گردشگر به استان، این اداره کل در این راستا نسبت به برنامه ریزی لازم به منظور افزایش ماندگاری سفر در استان اقدام می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از برگزاری بیش از ۳۰۰ رویداد فرهنگی و هنری در استان در سه ماه گذشته خبر داد و اضافه کرد: با توجه به بررسی ورودی سفر در سال گذشته، اداره کل گیلان با اجرای حدود ۳۰۰ رویداد فرهنگی، جشنواره و همایش در ایام گذشته طی سال ۱۴۰۲ در ماندگاری بیش از ۲۲ میلیون نفر- شب در گیلان عملکرد مثبتی داشته است.

جهانی با تاکید بر لزوم احیای فرهنگ‌ها و سنت‌ها در کنار پرداختن به توانمندی‌های روز اضافه کرد: استمرار رویدادها بمنظور احیای فرهنگ و ایجاد نشاط اجتماعی در استان گیلان در اولویت اداره کل قرار دارد.

وی با اشاره به اثرگذاری رویدادهای فرهنگی و هنری در ابعاد مختلف افزود: رویدادهای فرهنگی و هنری منجر به توسعه صنعت گردشگری در استان گیلان شده است.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *