کتاب «۱۰۰ اثر ایران در موزه‌های جهان» منتشر شد

کتاب «۱۰۰ اثر ایران در موزه‌های جهان» عنوان پنجمین جلد از مجموعه «ایران ۱۰۰۱» است که در تیرماه به نویسندگی سحر امینی در ۲۴۷ صفحه توسط انتشارات نوسده منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعی شده در این کتاب میراث منقول ایرانی خارج از کشور به علاقه‌مندان معرفی شود. گرچه پیشکش فرش‌های ابریشمی نفیس، پارچه‌های مخمل و زربفت و خلعت‌های سلطنتی از سوی شاهان صفوی به پادشاهان سایر کشورها، سفرا و جهانگردان اروپایی، پیش از قرن نوزده میلادی گنجینه‌های سلطنتی اروپا را غنا می‌بخشید، علاقه ایشان به این اولین نمونه‌های ارزشمند هنر ایرانی با کاوش‌های باستان‌شناختی و مراودات سیاسی روزافزون شد.

در این کتاب بخش کوچکی از هزاران گنجینه ارزندە ایران در موزه‌ها و مجموعه‌های دنیا معرفی می‌شوند، آثاری که در هر برهه‌ای از زمان در پس خطوط و نقشها، به دست هنرمندی توانا خلق شده است.

کتاب «۱۰۰ اثر ایران در موزه‌های جهان» منتشر شد

در این کتاب با توجه به گستردگی موضوع و تعداد موزه‌ها و آثار هنری آنها سعی شده است تا اشیایی انتخاب شوند که علاوه بر ارزش تاریخی و هنری، موضوع جذابی برای خواننده داشته و تا حد امکان تمام دوره‌های تاریخی ایران را در برگیرد.

این آثار در سه بخش اصلی ایران باستان، سده‌های میانه و دوره معاصر تقسیم و در ده فصل معرفی شده اند.

برای خرید آنلاین این کتاب به قیمت ۳۵۰ هزار تومان از سراسر ایران به وب‌سایت گیلگمش با آدرس www.gilgameshmag.com یا شبکه‌های مجازی ذیربط مراجعه شود.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *