چالش‌های پیش روی بناهای تاریخی گیلان روی میز ارزیابی قرار گرفت

رشت- سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: بررسی و ارزیابی چالش‌های پیش روی بناهای تاریخی واگذار شده در دستور کار قرار گرفت.

محمدرضا امیری نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: حفظ و احیای بناهای تاریخی به عنوان میراث گرانبهای این مرز و بوم در اولویت اداره کل میراث فرهنگی قرار دارد.

وی با تاکید بر لزوم حفظ و احیای ابنیه تاریخی افزود: بررسی و ارزیابی مسائل و چالش‌های پیش روی بناهای تاریخی واگذار شده در دستور کار قرار دارد.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به دعوت و حضور کارشناسان صندوق حفظ و احیا اضافه کرد: با حضور این کارشناسان مسائل مختلف مرتبط با بناهای تاریخی واگذار شده از جمله هتل ایران و حمام مریان مطرح و مقرر شد با نظارت بیشتر از سوی صندوق و شتاب بخشیدن بر فعالیت‌ها در بازه‌ی زمانی معقول، بهره برداری از ساختمان‌های مذکور در اولویت قرار گیرد.

امیری نژاد با تصریح بر اینکه فلسفه وجودی صندوق، کمک به ساماندهی و بازسازی بناهای تاریخی در معرض خطر بوده است، گفت: در صورت تحقق این مهم بخش قابل توجهی از ساختمان‌های تاریخی ساماندهی می‌شوند.

وی ضمن تشکر از حضور و همراهی کارشناسان صندوق افزود: کاستی‌ها و چالش‌های مطروحه حوزه واگذاری در مجموع مورد تأیید کارشناسان بوده که با قول مساعد پی گیری و نظارت، امید است در روند بازآفرینی بناها تسریع شده و در آینده‌ای نزدیک بهره برداری کامل از آنها انجام گیرد.

سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان بازنگری در قراردادهای ناموفق را یکی از مطالبات اصلی اداره کل و علاقمندان به حوزه میراث فرهنگی برشمرد و بیان کرد: از آنجایی که مواریث ارزشمند فرهنگی هویت ملی کشور است تلاش در راستای پاسداشت و حفاظت از آن بر همگان فرض است.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *