پیگیری طرح تشکیل دبیرخانه گردشگری کشورهای خلیج فارس در خوزستان

اهواز- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان از پیگیری طرح تشکیل دبیرخانه گردشگری ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس در این استان خبر داد.

جمال عامری نسب در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: استان خوزستان با کشورهای حوزه خلیج فارس اشتراکات فرهنگی و زبانی دارد که همین موضوع مهم می‌تواند زمینه همکاری در زمینه صنعت توریسم را بین این کشورها با ایران فراهم کند.

وی خوزستان را پُل گردشگری ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس قلمداد کرد و افزود: فرودگاه‌های بین‌المللی، آبراه اروند رود، رودخانه کارون، آثار میراث جهانی، گردشگری (آبی، روستایی، سلامت و …)، صنایع دستی و فرهنگ بومی محلی مُهر تأییدی بر فراهم بودن بستر در استان خوزستان است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان عنوان کرد: هفته جاری دیداری با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و معاون گردشگری وی داشتیم و طرح مطالعاتی «دبیرخانه گردشگری ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس در استان خوزستان» را به معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارائه دادیم و منتظر پاسخ وزارتخانه در این خصوص هستیم.

عامری نسب با بیان اینکه نگاه وزارت میراث به استان خوزستان مثبت است، تاکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان آمادگی لازم را برای استقرار دبیرخانه گردشگری ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس دارد و معتقدیم تحقق آن سبب توسعه صنعت توریسم برای کل کشورمان خواهد شد.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *