هتلداران ارزیاب خودشان باشند

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری گفت: هتلداران باید بتوانند خودشان را ارزیابی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آئین رونمایی از سامانه یکپارچه تطبیق و استانداردسازی تجهیزات گردشگری (سیتا) روز شنبه ۱۰ تیر) در تهران برگزار شد.

در این نشست محمدرضا دشتی اردکانی رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس نیز گفت: برنامه هفتم توسعه در مجلس در حال بررسی است. لایحه آن از طرف دولت تقدیم شده، حتی روز عید قربان هم کمیته‌ها در مجلس فعال بودند حتی کمیته‌های مختلف گردشگری از جمله کمیته‌های ورزشی نیز در حال فعالیت هستند. وزیر میراث فرهنگی کاملاً روی برنامه هفتم توسعه دارند.

وی گفت: بخش خصوصی باید این باور را داشته باشد که دولت قرار است تنها نظارت کند و در بخش خصوصی دخالتی نمی‌کند. حتی بخش خصوصی هم می‌تواند بر خودش نظارت داشته باشد. چه اشکالی دارد که همه هتلداران بدانند چرا ما امروز به این هتلی که اکنون در آن مراسم اجرا شده گواهی استاندارد داده‌ایم. باید هتلداران خودشان را بتوانند ارزیابی کنند.

در این مراسم حرمت الله رفیعی مدیرعامل انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: بعد از کرونا شاهد رخوت زیادی در صنعت گردشگری ایران هستیم. این در حالی است که کشور ترکیه قبل از کرونا ۴۰ میلیون گردشگر ورودی داشته و بعد از کرونا این تعداد به ۵۰ میلیون گردشگر رسیده است در حالی که در مقایسه با ایران جاذبه‌ای ندارد.

وی گفت: نوروز سال گذشته در شهرهای کشور ظرفیت برای پذیرش مهمان نبود. ما باید باور داشته باشیم که بسته سفر در ایران گران است.

رفیعی ادامه داد: نگاه کنید که در چند سال اخیر چقدر قیمت پروازها بالا رفته است من از آقای دشتی اردکانی استدعا دارم که این دروغ‌ها بررسی کند آیا این قیمت‌ها پایین است؟ چرا الان ایرلاین‌ها بنگاه داری می‌کنند و همه آنها باشگاه فوتبال دارند؟ آنها حق ندارند گردن کشی و خودنمایی کنند.

وی گفت: بسته سفر روسیه و مصر الان ارزان‌تر از بسته سفر ایران است. من از نماینده مجلس می‌خواهم کارگروهی در این رابطه ایجاد کند حتی دستگاه‌های امنیتی نیز ورود پیدا کنند تا موضوع بسته‌های سفر را بررسی کرده و موجب ارزان سازی سفر شوند.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *