نمایش اشتراکات فرهنگی ایران و مکزیک در قالب عکس

سفارت مکزیک در تهران نمایشگاه عکس «پستال های مکزیک و ایران» را در باغ موزه هنر ایرانی برگزار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایشگاه عکس «پستال های مکزیک و ایران» نتیجه سال‌ها تلاش مانوئل سرون از مکزیک و پاتریک رینگنبرگ از سوئیس است. سرون به عکاسی از جاذبه‌های مردم شناسی، فرهنگ و تاریخ پرداخته و رینگنبرگ نیز ۲۰ سال در ایران عکاسی کرده و او هم به همین مسائل پرداخته است. حالا در باغ موزه هنر ایرانی و گالری پردیس این دو در کنار هم تصاویری را به نمایش گذاشته اند تا یادآور اشتراکات فرهنگی دو کشور باشد.

در برخی از این تصاویر عناصر زیبایی شناسی عکس‌ها به خوبی دیده می‌شود چون با یک انتخاب هوشمندانه کنار هم قرار گرفته اند. تصاویری که از زندگی مردم مکزیک حکایت دارد با قصه‌ای که توسط عکاس مکزیکی برای هر عکس نوشته شده است. در کنار رینگنبرگ نیز تصاویری از ایران ارائه داده است تا با این تصاویر همخوانی داشته باشند.

نمایش اشتراکات فرهنگی ایران و مکزیک در قالب عکس

روز گذشته این نمایشگاه درحالی افتتاح شد که سفرای کشورهای مختلف حضور داشتند و گییرمو پوئنته اوردوریکا، سفیر مکزیک در ایران در محوطه باغ موزه هنر ایرانی گفت: سفارت مکزیک در تهران مفتخر به ارائه نمایشگاه عکاسی «پستال های مکزیک و ایران» است. این نمایشگاه با هدف تقویت همکاری‌های فرهنگی و تعمیق روابط بین دو ملت، جنبه‌های کمتر کشف شده مکزیک و ایران را در طول دو دهه به تصویر می‌کشد.

نمایش اشتراکات فرهنگی ایران و مکزیک در قالب عکس

وی گفت: این دومین نمایشگاه عکسی است که سفارت برگزار کرده است ما برنامه‌های خود را در ماه سپتامبر که ماه ملی مکزیک است با این نمایشگاه آغاز کردیم.

در این نمایشگاه ۸۰ عکس در قالب ۳۰ در ۴۵ سانتی متر وجود دارد که نگاهی صمیمی به مناظر، معابد مذهبی و زندگی روزمره مردم هر دو ملت را ارائه می‌دهد. تصاویر در بیشتر موارد، بر موضوعات محیط زیست، مردم شناسی و معماری تمرکز دارند و چشم اندازی منحصر به فرد و عمیق ارائه می‌دهند. در واقع این تصاویر دیدگاه دو عکاس مکزیکی و سوئیسی است که دیدگاه خود را از این طریق به اشتراک گذاشته اند.

نمایش اشتراکات فرهنگی ایران و مکزیک در قالب عکس

این نمایشگاه بازتابی از دو کشور است که در طول قرن‌ها هویت خود را با وجود تغییرات حفظ کرده اند. این نمایشگاه مناطق و لحظاتی را به نمایش می‌گذارد که معمولاً از دید گردشگران و راهنمایان گردشگری دور هستند و پنجره‌ای به اصالت هر دو کشور ارائه می‌دهد.

نمایش اشتراکات فرهنگی ایران و مکزیک در قالب عکس

نمایشگاه عکس «پستال های مکزیک و ایران» تا روز ۲۲ شهریور در باغ موزه هنر ایرانی برپا خواهد بود.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *