نصب ستون عمارت کلاه فرنگی رشت در دستور کار قرار گرفت

رشت- سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با تاکید بر لزوم جلوگیری از ورود خودرو به داخل پارک محتشم از پیگیری نصب ستون عمارت کلاه فرنگی خبر داد.

محمدرضا امیری نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: گیلان قابلیت‌ها و توانمندی‌های ارزشمندی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری دارد.

وی با بیان اینکه نصب ستون عمارت کلاه فرنگی در دستور کار قرار گرفت، افزود: نیمه شب و در راستا برخورد یک دستگاه خودرو به یکی از ستون‌های عمارت کلاه فرنگی، ستون از مکان خویش خارج شده و هم اینک در ساختمان نگهداری می‌شود.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه آسیبی به ستون وارد نیامده است، گفت: با هماهنگی‌های صورت پذیرفته، ستون بوسیله استادکاری ماهر دوباره سر جای خویش نصب خواهد شد.

امیری نژاد با تاکید بر لزوم جلوگیری از ورود خودرو به داخل پارک محتشم و نواحی پیرامون ساختمان کلاه فرنگی، بیان کرد: بنای تاریخی ارزشمند کلاه فرنگی با شماره ۱۷۶۴ و به تاریخ ۱۳۷۵/۰۸/۲۶ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و مراقبت و صیانت از آن علاوه بر اداره کل میراث فرهنگی، بر آحاد مردم و علاقمندان به حوزه میراث فرهنگی نیز فرض است تا با اقدامات حفاظتی امانت گذشتگان را سالم به آیندگان بسپاریم.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *