نشست «یک عمر تجربه» در کاخ نیاوران برگزار می‌شود

سلسله نشست‌های تخصصی «یک عمر تجربه» با هدف استفاده از تجربیات خبرگان حوزه میراث فرهنگی در مجموعه نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، بیژن مقدم مدیر این مجموعه با اعلام این خبر گفت: به دنبال نکوداشت مفاخر میراث فرهنگی کشور که دومین دوره آن اخیراً در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، بر آن شدیم تا در مجموعه نیاوران، امکان در اختیار قرار دادن بخشی از تجربیات ارزنده این مفاخر را در قالب برگزاری نشست‌های تخصصی برای علاقه مندان فراهم کنیم.

وی توضیح داد: مفاخر میراث فرهنگی کشور گنجینه‌های ارزشمندی برای تمام دوران‌ها هستند که علاوه بر پاسداشت آنان که رسالتی ملی است، فراهم کردن شرایط جهت ارتباط نسل نو و علاقه مندان با این میراث‌های زنده بشری جهت استفاده از کوله بار دانش، تخصص و تجربیاتشان امری ضروری است.

مقدم افزود: در این سلسله نشست‌ها که قرار است در مجموعه نیاوران برگزار شود، از مفاخر، پیشکسوتان و چهره‌های ماندگار میراث فرهنگی دعوت خواهد شد تا داشته‌هایشان را در قالب سخنرانی و پرسش و پاسخ در اختیار مخاطبان قرار دهند.

وی اظهار داشت: در همین راستا نخستین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی «یک عمر تجربه» با حضور استاد جلیل گلشن بافقی، پیشکسوت باستان شناسی برگزار می‌شود.

مقدم تصریح کرد: این نشست روز دوشنبه ۱۲ تیرماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در سالن کنفرانس مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) تشکیل می‌شود و شرکت عموم علاقه مندان در آن آزاد است.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *