موزه‌ها ارتباط مؤثری با هم ندارند

رئیس کاخ گلستان به همراه تعدادی از مدیران موزه‌ها، امین اموال‌ها و راهنمایان کاخ از موزه‌های دفینه دیدن کرده و به تبادل تجربه با مدیران و راهنمایان این پردیس موزه‌ای پرداختند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گروه موزه‌های دفینه؛ در بازدیدی که مدیران کاخ گلستان از پردیس موزه‌ای دفینه داشتند؛ مدیران و کارشناسان دو مجموعه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف، به تبادل نظر درباره موزه داری، روایت گری، محافظت از موزه‌ها و اشیا پرداختند.

در نشستی که پیش از این بازدید انجام شد، هاجر ابوعلیزاده جانشین مدیر پردیس موزه‌ای دفینه بر همکاری بین دو مجموعه و هم افزایی و استفاده از تجارب یکدیگر تاکید کرد.

همچنین راهنمایان این پردیس موزه‌ای، هر کدام از موزه‌ها را به صورت تخصصی معرفی کردند. نوع چیدمان اشیا، نورپردازی‌ها، جمع آوری اشیا و نحوه نگهداری از اشیای موزه‌ای مورد توجه این گروه بود.

آفرین امامی رئیس کاخ گلستان نیز در این بازدید گفت: معتقدم باید همکاری بین موزه‌ها وجود داشته باشد و همکاران ما هم این امکان را داشته باشند که بازدیدهای تخصصی از موزه‌هایی غیر از موزه‌های تحت پوشش وزارت میراث فرهنگی انجام دهند. این اتفاق می‌تواند اثرات خوبی برای انتقال تجربه بین همکاران موزه‌ای ایجاد کند. چرا که موجب ایجاد حال خوش بین کارکنان دو موزه خواهد شد.

جبار آوج معاون اجرایی کاخ گلستان نیز گفت: هیچیک از موزه‌های ما ارتباط مؤثری با هم ندارند. هر کدام کار خود را پیش می‌برند و از تجارب یکدیگر کمتر استفاده می‌کنند درحالی که موزه‌های کشورهای دیگر نه تنها از تجارب موزه‌های محلی بلکه از تجربه‌های بین المللی بهره می‌برند.

آوج با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های پیشرفت در موزه داری و ارتقای موزه‌ها انتقال تجارب است گفت: معتقدم موزه‌ها باید از لاک خودگردانی خارج شوند.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *