موافقت کنیا با پرواز مستقیم به ایران/درخواست ورود گردشگر خرید

سفیر ایران در کنیا گفت: به رغم پیگیری های یک سال و نیمه سفارت ایران و موافقت دولت کنیا با برقراری پرواز مستقیم، هنوز ایرلاین ایرانی اقدامی برای اجرایی شدن آن نکرده است.

جعفر برمکی سفیر ایران در کنیا گفتگو با خبرنگار مهر درباره تبادل گردشگران ایران و کنیا گفت: معمولاً ایرانی‌ها به شهرهای مومباسا و ماسای‌مارا سفر می‌کنند. یک سال است که مجوز پرواز مستقیم را از دولت کنیا گرفته‌ام تا سه بار در هفته پرواز مستقیم بین این دو کشور برقرار شود اما ایرلاین ایرانی همکاری نمی‌کند. این درحالی است که خودشان درخواست دادند تا این ارتباط برقرار و مجوز گرفته شود.

برمکی بیان کرد: با برقراری پروازها، علاوه بر مسافر، از کارگو هم می‌توان استفاده کرد. چون خرما و میوه‌های ایران در کنیا بازار خوبی دارد و بلعکس. اما در حال حاضر از این ظرفیت استفاده نمی‌کنیم. قبلاً پرواز مستقیم بین دو کشور داشتیم اما مسافر زیاد تردد نمی‌کرد چون شناختی از دو کشور وجود نداشت ولی الان این شناخت بیشتر شده است و کنیایی‌ها دوست دارند به ایران سفر کنند.

سفیر ایران در کنیا ادامه داد: اگر پرواز مستقیم وجود داشته باشد می‌توان مسافران بیشتری را هم جذب کرد. این تبادل مسافر در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ حدود بیش از ۲۰ هیأت تجاری میان دو کشور مبادله کنیم. برخی از آنها در نظر داشتند؛ توریست خرید به ایران بفرستند چون برای آنها خرید در ایران بسیار باصرفه است.

وی گفت: مردم کنیا برای سفر به ایران حدود ۵۰ دلار هزینه ویزا می‌دهند و ایرانی‌ها نیز برای ورود به کنیا حدود همین مقدار هزینه ویزای الکترونیکی پرداخت می‌کنند.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *