معاونت صنایع‌دستی و شرکت پُست تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شرکت ملی پُست ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، این تفاهم‌نامه روز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ به امضای مریم جلالی معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و محمود لیایی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران رسید.

پشتیبانی خدمات پستی و ایجاد تسهیل برای فعالان حوزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی برای استفاده از توانمندی‌ها و سرویس‌های شرکت ملی پست در زنجیره ارزش صنایع‌دستی در داخل و خارج کشور، ارائه خدمات پستی احراز هویت مکانی برای فعالان صنایع‌دستی کشور، توسعه همکاری‌های فی‌مابین با استفاده از ظرفیت پایگاه‌های اطلاعاتی و سایر توانمندی‌های طرفین به منظور تعریف و اجرای خدمات جدید در چارچوب قوانین و مقررات، استفاده از اماکن پستی منتخب در سراسر کشور به‌منظور ایجاد نمایشگاه و فروشگاه صنایع‌دستی در چارچوب قوانین و مقررات، استفاده از ظرفیت‌های تمبرهای پستی و اقلام فیلاتلی به منظور طراحی و تولید تمبرینه‌ها با هدف معرفی و ترویج آثار فاخر هنرمندان و طراحی و تولید تمبر یابود هنرمندان برجسته کشور در حوزه صنایع‌دستی، همکاری مشترک در زمینه حضور و برگزاری نمایشگاه‌ها و رویدادهای داخلی و بین‌المللی و همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی عمومی و تخصصی، بهره‌برداری از ظرفیت مراکز نوآوری طرفین در چارچوب مقررات از مهمترین موضوعات این تفاهم‌نامه است.

ضمن اینکه توافق طرفین و فراهم نمودن امکان ارسال اقلام خریداری شده توسط بازدیدکنندگان در نمایشگاه‌های صنایع‌دستی، ارائه سایر خدمات پستی فیزیکی و الکترونیکی مورد درخواست معاونت صنایع‌دستی در چارچوب مقررات مربوطه ارائه تخفیف توسط پست به‌منظور ارائه سرویس پیشتاز برای ارسال مرسولات صنایع‌دستی و مجوزهای صادره صنایع‌دستی، فراهم نمودن بسترهای فروش الکترونیکی برای فعالان صنایع‌دستی در روستا بازار و سایر پلتفرم‌های طرف قرارداد با پست و برقراری ارتباط برخط بین معاونت و پست برای تبادل اطلاعات و وب‌سرویس‌های لازم بر اساس نیازهای مشخص (به ویژه ارسال گواهی آموزش پایان دوره و امثالهم) از دیگر موضوعات مد نظر در این تفاهم‌نامه است.

محدوده جغرافیایی اجرای این تفاهم‌نامه سراسر کشور تعیین می‌شود و مدت زمان اجرای تفاهم‌نامه به مدت ۲ سال شمسی تعیین می‌شود که تمدید تفاهم‌نامه در صورت توافق طرفین و با تنظیم تفاهم‌نامه جدید قابل اجرا است.

خدمات موضوع تفاهم‌نامه بر اساس نوع قراردادهای منعقده و مطابق با نرخنامه پست ارائه خواهد شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه طرفین متعهد می‌شوند رابطین خود را برای انجام هماهنگی‌های لازم و تنظیم قرارداد به یکدیگر معرفی کنند.
طرفین تفاهم‌نامه به‌منظور اجرایی کردن مفاد این تفاهم‌نامه و همچنین شفاف‌سازی نیازهای تعریف شده و ارائه پاسخ سوالات بین طرفین تفاهم‌نامه، «کمیته اجرایی» متشکل از رابطین طرفین تشکیل خواهند داد.

تبصره: زمان لازم به‌منظور تشکیل «کمیته اجرایی» به مدت ۲۰ روز پس از تاریخ امضا و مبادله تفاهم‌نامه تعیین می‌شود و اعضای کمیته باید حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز پس از اولین جلسه، در خصوص نحوه اجرای تمامی مفاد موضوع تفاهم‌نامه و تعهدات طرفین، تنظیم قرارداد و شیوه‌نامه‌های اجرایی لازم را تهیه و به واحدهای اجرایی ابلاغ کنند.

همچنین طرفین برای بهره‌برداری از هریک از بندهای موضوع تفاهم‌نامه، قرارداد مرتبط منفکی را منعقد می‌کنند ضمن این که طرفین می‌توانند با توافق یکدیگر نسبت به خاتمه تفاهم‌نامه اقدام کنند.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *