مردم قبل از مسئولان حافظ میراث شهرشان باشند+فیلم

مشاور هنری سابق کمسیون ملی یونسکو با اظهار تاسف از عبور جاده در کنار کوشک تاریخی عزت آباد ابرکوه گفت: پیش از هر مسئولیتی که به عهده نهادها گذاشته شود، مردم باید از میراث شهر حفاظت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حیدری هنرمند برجسته و پیشکسوت هنر خوشنویسی و مشاور هنری سابق در کمسیون ملی یونسکو پیرو تجاوز به عرصه کوشک عزت آباد در ابرکوه یزد بیان کرد: شاید ابرکوه از نظر ابعاد و مساحت بزرگ نباشد اما از لحاظ داشتن فضاها و بناهای تاریخی و اماکن باستانی جزو شهرهایی است که اهمیت گردشگری بالایی دارد.

وی گفت: میراث فرهنگی و هر کشوری جزو هویت آن کشور می‌شود و پیش از مسئولیتی که به صورت تشکیلاتی به عهده نهادها گذاشته می‌شود مردم باید از اماکن تاریخی خودشان محافظت کنند.

عضو شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان ایران بیان کرد: متأسفانه متوجه شدم کوشک عزت آباد در مسیر جاده واقع شده و قرار است جاده‌ای در آنجا احداث شود نمی دانم چرا باید دقیقاً از آنجا عبور کند. جاده را می‌توان تغییر داد اما کوشک عزت آباد را نمی‌توان جای در دیگری ساخت و منتقل کرد. نسل جوان ما وظیفه مراقبت از آن را دارند و با توجه به اینکه به ثبت ملی رسیده، وزارت میراث فرهنگی و اداره میراث ابرکوه موظف به پیگیری و حفاظت از آن هستند.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *