مأموریت به شرکت‌ها برای برگزاری تورهای ارزان قیمت ازبکستان

برگزاری تورهای ارزان قیمت زمینی از موارد مطرح شده از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دیدار با وزیر اکولوژی، ازبکستان بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، عزیز عبدالحکیمف وزیر اکولوژی، حفاظت از محیط زیست و تغییر اقلیم جمهوری ازبکستان با سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در محل وزارتخانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که بهادر عبدالله‌اف سفیر ازبکستان در ایران نیز حضور داشت، ضرغامی به اعتقاد عمیق طرفین در تقویت گردشگری و میراث‌فرهنگی اشاره کرد و به تدوین پیش‌نویسی به‌منظور اجرای تفاهمات مندرج در برنامه همکاری گردشگری که در سفر سال گذشته ابراهیم رئیسی به امضای طرفین رسید، تاکید کرد.

وی با اشاره به اهمیت دیدار رؤسای جمهور در رشد روابط دو جانبه، سفر میرضیایف به تهران و آیت‌الله رئیسی به تاشکند را نقطه عطفی در روابط رو به رشد دو کشور در زمینه گردشگری عنوان کرد.

توسعه همکاری‌های گردشگری با کشورهای همسایه، برگزاری تورهای ترکیبی و ارزان قیمت زمینی میان ایران، ازبکستان و ترکمنستان، برگزاری اجلاس سه جانبه به‌منظور تقویت زیرساخت‌های ریلی و جاده‌ای، رفع موانع و تسهیل صدور روادید، اشتراکات و قرابت فرهنگی و تاریخی بین دو کشور، اعلام آمادگی برای اعزام اساتید حوزه مرمت به‌منظور انتقال تجارب، برگزاری تورهای آشناسازی، دعوت برای حضور در هشتمین جشنواره بین‌المللی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر و هفدهمین نمایشگاه گردشگری، تدوین پیش‌نویس همکاری به‌منظور امضای نهایی در زمان حضور در «بیست‌وپنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری» در سمرقند و مأموریت به شرکت‌های گردشگری به‌منظور برگزاری تورهای ارزان قیمت زمینی از موارد مطرح شده از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این جلسه بود.

اعزام مرمت‌گران به‌منظور تبادل تجربه و برگزاری تور آشناسازی

در ادامه عزیز عبدالحکیمف نیز به تقویت همکاری‌های گردشگری بین طرفین و برگزاری نشست سه جانبه ایران، ازبکستان و ترکمنستان اشاره و از ضرغامی برای حضور در «بیستمین اجلاس مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری» که در مهرماه در سمرقند برگزار می‌شود دعوت به‌عمل آورد.

وی به برگزاری تور آشناسازی برای اینفلوئنسرها و برنامه‌سازان به‌منظور معرفی جاذبه‌های ازبکستان، آموزش و عرضه محصولات صنایع‌دستی در دو کشور، تبادل تجارب مرمت‌کاران برجسته، بورسیه چندین دانشجوی ایرانی برای تحصیل در دانشگاه ابریشم‌بافی ازبکستان، دعوت از مجسمه‌سازان ایرانی و استفاده از تجارب آنها، آموزش اساتید ابریشم‌بافی اشاره کرد.

وزیر اکولوژی، حفاظت از محیط زیست و تغییر اقلیم جمهوری ازبکستان در پایان ابراز امیدواری کرد که همکاری این دو وزارتخانه به تحقق موارد مطرح شده منجر شود.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *