قیمت بلیت ورودی موزه‌ها افزایش پیدا نمی‌کند

وزیر میراث فرهنگی گفت: قیمت بلیت ورودی موزه‌ها و مجموعه‌هایی که به وزارت میراث فرهنگی مربوط می‌شود، افزایش پیدا نمی‌کند و بر اساس قیمت‌های سال گذشته خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ظهر امروز (چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه) در حاشیه برگزاری جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: لایحه اهداف و وظایف وزارت میراث فرهنگی توسط مجلس اعلام وصول شد، این لایحه مهم در ۱۰ ماده و ۷۷ بند بعد از یک سال کار مداوم صدها کارشناس و مدیر در جلسات متعدد جمع بندی شده و به تصویب هیئت وزیران رسیده بود.

وی افزود: از زمان تشکیل وزارتخانه قرار بود قانون این وزارت نوشته شود، چرا که پیش از این سه حوزه مأموریتی مستقل قانون داشتند اما حالا انسجام و تمرکز این سه حوزه در قانون دیده شده که این انسجام، نقش مهمی در پیشبرد اهداف این مجموعه دارد.

ضرغامی بیان کرد: مأموریت‌های دستگاه‌های مختلف به صورت شفاف در این قانون آمده و از این طریق بسیاری از ابهاماتی که درباره مأموریت‌ها مطرح بود، حل شده است.

وزیر میراث فرهنگی ادامه داد: همچنین در این قانون یگان حفاظت میراث فرهنگی به عنوان ضابط قضائی شناخته شده که نقش مهمی برای حفاظت از میراث فرهنگی و جلوگیری از تخلفات و قاچاق ایفا خواهد کرد. امید است مجلس شورای اسلامی با اولویت این لایحه را بررسی کند که قطعاً با نگاه نمایندگان این لایحه غنی‌تر خواهد شد.

وی خبر داد: بر اساس قانون وزارت میراث فرهنگی باید بر اساس تورم سالیانه قیمت بلیت ورودی به محوطه‌های پایگاه‌های میراث فرهنگی همچون موزه‌ها افزایش یابد، در حال حاضر این ارقام بسیار پایین است. بعد از کارشناسی‌ها با ارسال این لایحه مخالفت کردیم چراکه احساس کردیم با توجه به شعار سال تا جایی که می‌توانیم از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنیم.

ضرغامی تصریح کرد: بنابراین علیرغم آنکه هزینه‌های مرمت و نگهداری افزایش پیدا کرده و اعتبارات وزارتخانه محدود است، بر خلاف روند سال‌های گذشته قیمت بلیت ورودی موزه‌ها و مجموعه‌هایی که به وزارت میراث فرهنگی مربوط می‌شود افزایش پیدا نمی‌کند و بر اساس قیمت‌های سال گذشته خواهد بود.

در حال تکمیل

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *