فراخوان جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری اعلام شد

فراخوان سومین دوره جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری با هدف تشویق سازمان‌ها برای خودارزیابی و تبادل تجربیات اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سومین دوره استقرار و ارزیابی مدل تعالی گردشگری در سال جاری به دنبال چند سال تحقیق و بررسی توسط پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی به نیابت سازمان جهاد دانشگاهی و با حمایت وزارت میراث فرهنگی آغاز شد.

با تشکیل دبیرخانه و شکل گیری ارکان جایزه فرآیند بازنگری و تصویب مدل، برنامه ریزی شکل دهی تیم‌های ارزیابی فراخوان شرکت‌ها، ارزیابان و آموزش ارزیابان و مدیران تعالی سازمان‌ها انجام و مقرر شد ارزیابی‌ها از سازمان‌های متقاضی توسط تیم‌های ۴ تا ۶ نفره در مرداد و شهریور انجام شود و نتایج به تصویب کمیته ارزیابی و شورای سیاست گذاری برسد.

جایزه ملی صنعت گردشگری یک نماد ملی است و برای اعتلای شأن آن به دو عامل بسیار مهم توجه خاص شده است، سلامت نظام ارزیابی و بی شائبه بودن آن به عنوان عامل اصلی جلب احترام و اعتماد مردم در طول زمان، دقت در کیفیت ارائه خدمات و ارزش آفرینی فرآیند ارزیابی از جمله این موارد است.

مراسم اهدای تقدیرنامه‌های سازمان‌های برتر در گردهمایی با حضور فعالان صنعت گردشگری در روز ۲۹ مهر و با حضور مقامات مرتبط از وزارت میراث فرهنگی، جهاد دانشگاهی و سایر سازمان‌های دخیل برگزار خواهد شد.

هدف از جایزه ملی تعالی ایجاد فضای رقابتی برای تعالی سازمان‌های ایرانی فعال در صنعت گردشگری، تشویق سازمان‌ها برای اجرای خودارزیابی و شناخت نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود خود و ایجاد فضایی برای تبادل تجربیات موفق در کشور اعلام شده است.

این جایزه مبتنی بر ارزیابی نظام‌های مدیریتی سازمان‌ها و دستاوردهای آنها که توسط دبیرخانه جایزه مستقر در پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و با بررسی‌های لازم و بازدید از محل انجام می‌شود.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *