سیزدهمین اقامتگاه بوم‌گردی شهرستان تربت حیدریه افتتاح می‌شود

تربت حیدریه- رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تربت حیدریه گفت: به مناسبت هفته دولت اقامتگاه بومگردی آریاخان واقع در روستای قلعه نو به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی محمدی اظهار کرد: این اقامتگاه بوم‌گردی با معماری سنتی و با مساحتی بیش از چهار هزار مترمربع و با سرمایه‌گذاری بیش از ۳۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ایجاد شده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تربت حیدریه ادامه داد: این مجموعه که شامل ۶ اتاق اقامتی، موزه اشیای و موتورسیکلت‌های قدیمی، بازارچه صنایع‌دستی و سوغات، رستوران و … برای ۸ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: به‌دلیل موقعیت ویژه و نزدیکی این اقامتگاه به کویر، زمینه اقامت گردشگران کویرنوردی فراهم شده است.

محمدی گفت: پذیرایی با غذاهای محلی و وجود کارگاه‌های آموزش و عرضه صنایع‌دستی از جمله مزیت‌های این اقامتگاه است که در رونق اقتصادی روستا تأثیر به‌سزایی خواهد داشت.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تربت حیدریه افزود: تاکنون در سطح شهرستان تعداد ۱۹ اقامتگاه بوم‌گردی فعال یا در حال دریافت مجوز است که تا انتهای سال دو اقامتگاه دیگر به بهره برداری خواهد رسید و هم‌چنین تعداد سه خانه‌مسافر نیز در این شهرستان در حال خدمت‌رسانی است.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *