سفر ضرغامی به پاکستان به منظور شرکت در اجلاس گردشگری

وزیر میراث فرهنگی به پاکستان سفر کرد و ضمن دیدار با رئیس جمهور این کشور در نظر دارد تا در سومین اجلاس گردشگری D۸ شرکت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که برای حضور در نشست گردشگری سازمان هشت کشور اسلامی در حال توسعه (دی هشت) به اسلام‌آباد سفر کرده است با عارف علوی رئیس‌جمهوری پاکستان دیدار کرد.

علوی و ضرغامی در این دیدار خواستار تقویت پیوندهای مردمی و فرهنگی میان دو کشور شده و همچنین بر لزوم اتخاذ تدابیری برای ارتقای همکاری‌ها در حوزه گردشگری تاکید کردند.

رئیس‌جمهوری پاکستان با ابراز خرسندی از دیدار با هیأت ایران گفت: پاکستان برای روابط خود با ایران که مبتنی بر پیوندهای تاریخی، فرهنگی و دینی است، ارزش زیادی قائل است.

علوی از اقدامات دولت ایران برای تسهیل سفر زائران پاکستانی به اماکن مقدس در ایران قدردانی کرد.

در این نشست درباره افزایش پدیده اسلام هراسی در جهان تبادل نظر شد و طرفین خواستار تلاش جمعی برای جلوگیری از چنین حوادثی شدند.

رئیس جمهوری پاکستان با قدردانی از حمایت‌های تهران از اسلام‌آباد در بحث مسائل منطقه‌ای خاطرنشان کرد: دو کشور روابط خوبی دارند و همواره از دیدگاه‌های مشابهی در مقابله با اسلام‌هراسی، حمایت از ملت‌های مظلوم از جمله فلسطین و کشمیر برخوردارند.

عارف علوی عادی سازی روابط دیپلماتیک ایران و عربستان را به سران دو کشور تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که پیشرفت در روابط تهران-ریاض نه تنها به نفع این دو کشور بلکه به نفع تمام منطقه باشد.

ضرورت افزایش ارتباطات مردمی برای تحکیم بیشتر روابط دو کشور

سید عزت الله ضرغامی نیز در این دیدار گفت: افزایش ارتباطات مردمی برای تحکیم بیشتر روابط دو کشور امری ضروری است.

در این دیدار رضا امیری مقدم سفیر ایران در پاکستان نیز حضور داشت.

رونمایی از برند گردشگری پاکستان

در جریان این سفر، مراسم رونمایی از برنامه برند پاکستان موسوم به «سلام پاکستان» با حضور شهباز شریف نخست وزیر این کشور و همچنین سید عزت اله ضرغامی و هیأت شرکت کننده در سومین اجلاس گردشگری سازمان هشت کشور در حال توسعه در اسلام‌آباد برگزار شد.

ضرغامی ضمن شرکت در این مراسم با نخست وزیر پاکستان دیدار و تندیس یادبود برند پاکستان را از شهباز شریف دریافت کرد.

در این مراسم عون چودری دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور گردشگری و ورزش و همچنین رضا امیری مقدم سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان نیز حضور داشتند.

دولت پاکستان با معرفی برند گردشگری این کشور در تلاش برای معرفی جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و فرهنگی، جذب جهانگردان برای سفر به پاکستان و همچنین افزایش تبادل هیأت‌های گردشگری و فرهنگی با کشورهای مختلف است.

ضرغامی در اجلاس اصلی وزرای گردشگری سازمان اقتصادی D۸ شرکت می‌کند.

قرار است در سومین اجلاس گردشگری D۸ موضوعاتی از قبیل پیشرفت در اجرای راهبردی جامع گردشگری دی هشت از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳، گزارش کشورهای عضو درباره توسعه صنعت سفر و جهانگردی، تبیین فرصت‌های سرمایه گذاری در پاکستان، تشریح فرصت‌های بازار گردشگری اسلامی بررسی و بیانیه اسلام‌آباد درباره همکاری گردشگری تصویب شود.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *