راه‌اندازی هلدینگ صنایع‌دستی/همکاری با اتاق های بازرگانی

سرپرست دفتر بازاریابی و تجاری‌سازی صنایع‌دستی از راه‌اندازی هلدینگ برای گردهم آوردن تمام فعالان صنایع‌دستی خبر داد و گفت: هم‌جوشی و همکاری با اتاق‌های بازرگانی درحال انجام است.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری هفته صنایع دستی امروز در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی برگزار شد در این نشست، فرزاد اوجانی سرپرست دفتر بازاریابی و تجاری‌سازی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی با اشاره به برگزاری نمایشگاه سراسری استان اصفهان با دو رویکرد تقویت اقتصاد صنایع‌دستی و معرفی و نمایش تولید زنده آثار گفت: برای رویکرد نخست ۷۵ غرفه فروش را در باغ موزه چهلستون راه‌اندازی کردیم و برای دومین رویکرد هنرمندان ۳۱ استان در ۳۵ رشته به‌طور زنده مراحل تولید هنرهای صنایع‌دستی را به نمایش می‌گذارند تا مراجعان مراحل تولید آثار را ببینند.

وی با بیان اینکه برای نخستین‌بار نمایشگاه فروش آثار فاخر را نیز برگزار خواهیم کرد، ادامه داد: در این نمایشگاه که از ۲۵ خرداد تا اول تیرماه برگزار می‌شود، ۵۵ اثر از ۱۵ استان با ارزش ۲۰ میلیارد تومان عرضه می‌شود. همچنین از تمامی گالری‌های تهران و فروشگاه‌های صنایع‌دستی که در تهران فعالیت می‌کنند برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده و ۳۰ بیلبورد شهری نیز برای تبلیغات و معرفی صنایع دستی در سطح شهر در نظر گرفته شده است.

اوجانی به راه‌اندازی هلدینگ صنایع‌دستی برای گردهم آوردن تمامی بازیگران صنایع‌دستی اشاره کرد و افزود: هم‌جوشی با اتاق‌های بازرگانی مشترک ایران و سایر کشورهای هدف دیگر کار در حال انجام‌است که اولین جلسه با دبیران برخی از اتاق بازرگانی از جمله آذربایجان و گرجستان ده روز قبل برگزار شد.

تولید زنده آثار در فضای هشتی وزارتخانه با همکاری پژوهشکده هنرهای سنتی و حضور هنرمندان صنایع‌دستی در سازمان برنامه و بودجه از ۲۰ تا ۲۵ خردادماه برای تقویت اقتصاد صنایع‌دستی از دیگر برنامه‌های مورد اشاره سرپرست دفتر بازاریابی و تجاری‌سازی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی برای هفته صنایع‌دستی بود.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *