دیدار معاون میراث فرهنگی با رئیس مرکز میراث جهانی یونسکو

قائم‌مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور با «لازار آسومو» رئیس مرکز میراث جهانی یونسکو دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی دارابی، قائم‌مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور که به منظور شرکت در چهل و پنجمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در ریاض عربستان سعودی حضور دارد، با «لازار آسومو» رئیس مرکز میراث جهانی یونسکو دیدار کرد.

وی در این دیدار، ضمن تأکید بر اهمیت پرونده‌های پیشنهادی ایران که در دستور کار کمیته میراث جهانی قرار دارد، از مساعی مرکز میراث جهانی برای هماهنگی و امور اجرایی کنوانسیون حفاظت از میراث جهانی تشکر کرد.

دارابی همچنین به مشکلات پیش آمده برای صدور ویزای برخی از اعضای هیأت ایرانی که مقرر بود در اجلاس ریاض شرکت داشته باشند، اشاره و تصریح کرد: ضرورت دارد چنین موضوعی با اهتمام و رایزنی مرکز میراث جهانی مرتفع شود.

آسومو هم در این دیدار بر اهمیت و جایگاه ایران در میراث جهانی تاکید کرد و ضمن اشاره به برخی از آثار شاخص ثبت‌شده جهانی ایران، قول مساعد داد در آینده نزدیک سفری به ایران داشته باشد.

رئیس مرکز میراث جهانی یونسکو در خصوص مشکل صدور ویزای برخی از اعضای هیأت ایران، گفت: چنین مشکلی برای دیگر کشورها هم پیش آمده است و در حال رایزنی با دولت عربستان برای رفع هر چه سریع‌تر این مشکل هستیم.

مرکز میراث جهانی در پاریس، مقر اصلی یونسکو مستقر بوده و کلیه امور اجرایی کنوانسیون حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی جهان را عهده‌دار است.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *