دومین فیلمواره چشم هفتم در میراث برگزار می‌شود

دومین فیلمواره «چشم هفتم در میراث» با هدف تجلیل از تولیدکنندگان فیلمهای خبری با موضوع موزه و میراث فرهنگی ششم خردادماه در سالن تمدن موزه سینمای ایران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دومین فیلمواره «چشم هفتم در میراث» با هدف تجلیل از تولیدکنندگان فیلمهای خبری با موضوع موزه و میراث فرهنگی ششم خردادماه در سالن تمدن موزه سینمای ایران برگزار می‌شود.

خبرنگاران و رسانه‌ها رکن اصلی آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به جامعه و ارزش گذاری و فرهنگ سازی در حوزه شناخت و حفاظت از داشته‌ها و مواریث فرهنگی هستند که در بسیاری از موارد نقش مهم آنها در حفظ و حراست از آثار گذشتگان و انتقال سالم آنها به نسل آینده مغفول می‌ماند.

به همین دلیل و به خاطر پاسداشت و قدردانی از خبرنگارانی که همیشه سعی در بهبود شرایط نگهداری میراث فرهنگی داشته‌اند فیلمواره غیررقابتی چشم هفتم در میراث از سال گذشته با همکاری ایکوم ایران و موزه سینما برگزار شد تا به این بهانه ضمن تقدیر از زحمات این قشر، عموم جامعه نیز با اهمیت تلاش آنها آشنا شوند.

خبرنگاران همه به یک اندازه برای حفظ میراث فرهنگی تلاش می‌کنند بنابراین نمی‌توان کار یکی را بر دیگری ارجح دانست و از همه کسانی که در این فیلمواره شرکت می‌کنند، تقدیر می‌شود.

همچنین امسال خبرنگاران رسانه‌های استان‌ها نیز در این فیلمواره شرکت کرده‌اند که این اقدام نشان دهنده اهمیت این مراسم است.

به این فیلمواره در سال آینده که سومین سال برگزاری آن خواهد بود، یک بخش جنبی برای نمایش فیلمهای بلند مستند با موضوع میراث فرهنگی و موزه اضافه خواهد شد تا بدین ترتیب علاوه بر تقدیر از خبرنگاران از مستندسازان علاقمند نیز تقدیر شود.

ورود برای عموم آزاد و رایگان است و علاقمندان می‌توانند روز شنبه ششم خردادماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶ تا ۱۸ به سالن تمدن موزه سینما واقع در باغ فردوس مراجعه کنند.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *