درخواست هنرمندان صنایع دستی از رئیس جمهور برای معافیت مالیاتی

بیش از ۳۰۰ هنرمند صنایع دستی کشور در نامه ای از رئیس جمهور خواستند در قانون حمایت از هنرمندان صنایع دستی، آنها را از پرداخت مالیات معاف کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، بیش از ۳۰۰ هنرمند صنایع دستی کشور به رئیس جمهور نامه نوشته و از او خواستند تا در قانون حمایت از هنرمندان صنایع دستی، آنها را از پرداخت مالیات معاف کنند.

این هنرمندان در نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان نوشته اند: از جمله بندهای تأثیرگذار در اساسنامه وزارت میراث‌فرهنگ، صنایع‌دستی و گردشگری، معافیت هنرمندان صنایع‌دستی از شمول پرداخت مالیات‌های مستقیم بود، این معافیت طی ۵ دهه گذشته عاملی تأثیرگذار در روند تولید محسوب می‌شد.

مضاف بر این، قانونگذار (مجلس شورای اسلامی) در سال ۹۶ با تصویب قانون حمایت از هنرمندان و استادکاران، بار دیگر بر معافیت هنرمندان حوزه صنایع‌دستی از پرداخت مالیات مستقیم صحه گذاشت.

اینک با توجه به افزایش نجومی قیمت مواد اولیه و هزینه‌ها از یک سو و کاهش توان خرید صنایع‌دستی از سوی مردم و از سوی دیگر، قطع بیمه هنرمندان و عدم برقراری بیمه برای بیش از ۴۵۰ هزار هنرمند دارای مجوز، حذف معافیت مالیاتی هنرمندان صنایع‌دستی تیر خلاص بر پیکر نحیف و بی‌جان صنایع‌دستی کشور با بیش از ۲ میلیون شاغل است.

بنابراین ما فعالان حوزه صنایع‌دستی کشور با تدوین و امضای این نامه از دولت و مجلس درخواست داریم بند مربوط به پرداخت مالیات مستقیم هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع‌دستی از برنامه هفتم توسعه کشور حذف شود. همچنین خواستار اجرای کامل تمامی بندهای قانون حمایت از هنرمندان و استادکاران هستیم.

این نامه به امضای بیش از ۳۰۰ هنرمند صنایع دستی رسیده است.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *