جیرفت در حوزه میراث فرهنگی کشور یک مکتب است

کرمان- وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: جایگاه تمدن جیرفت در سطح دنیا شناخته شده است و می توان ادعا کرد که جیرفت یک مکتب در حوزه میراثی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عزت الله ضرغامی در جمع خبرنگاران گفت: امروز تمدن جیرفت در سطح جهان به بهترین شکل شناخته شده است و می‌توان گفت این شهر در حوزه میراث فرهنگیِ ایران یک مکتب است.

وی با اشاره به سابقه هفت هزار ساله تمدن جیرفت گفت: قطعاً باید کار بیشتری در حوزه شناخت تمدن جیرفت در سطح جهان انجام شود.

ضرغامی با اشاره به لزوم جذب گردشگر در منطقه جیرفت گفت: تاکنون نتوانسته‌ایم اعتبار مورد نیاز برای موزه جیرفت را تأمین کنیم، از این رو باید راه حل تأمین اعتبار این موزه که برای شهر جیرفت بسیار حائض اهمیت است، فراهم شود.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین به برگزاری چندین نشست با وزیر امور خارجه برای پیگیری لغو روادید سفر به نقاط مختلف دنیا اشاره داشت و اظهارکرد: موضوع لغو روادید کمک شایانی به گردشگری بین المللی خواهد کرد و به همین دلیل تاکید فراوانی بر ادامه لغو روادید با برخی از کشورها داریم.

وی خاطرنشان کرد: لغو روادید برای کشور روسیه، هفته گذشته به مرحله اجرا رسید و در تلاشیم تا به تدریج این موضوع برای برخی کشورهای دیگر دنیا اجرایی شود.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *