تجمیع جامعه بوم گردی با هتلداران در برخی از استانهای کشور

در برخی از استانهای کشور جوامع بوم گردی، اقامتگاهها و هتلداران با هم یک تشکل را تشکیل داده اند اما رئیس جامعه هتلداران می گوید قرار نیست این برنامه برای جامعه کشوری نیز انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جوامع هتلداری در برخی از استان‌های کشور به تازگی به نام خود، کلمه بوم گردی و واحدهای اقامتی را نیز اضافه کرده اند. به عنوان مثال در روزهای اخیر از لوگوی جامعه هتلداران و واحدهای اقامتی و بومگردی کهگیلویه و بویراحمد با حضور فرماندار بویراحمد و مدیران ارشد اداره کل میراث فرهنگی و برخی از هتلداران استان رونمایی شد.

برخی از افراد بر این باور هستند که قرار است جوامع استانی تغییر کرده و هتلداران درصدد نظارت و تجمیع با بوم گردی‌ها هستند. از آن طرف جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران کشور این موضوع را تکذیب کرده و به خبرنگار مهر می‌گوید که چنین قصدی در جامعه کشوری نداریم.

وی ادامه می‌دهد: این برنامه برخی از استان‌های کوچک در کشور است که همه اقامتگاه‌ها در آن استان تجمیع شده و در قالب یک تشکل فعالیت کنند و از ایجاد تشکل‌های جدا با اعضای کم؛ جلوگیری شود. چون گاهی تعداد اعضای هیأت مدیره یا اعضای آن جوامع به قدر کفایت نیست. بنابراین با هم تجمیع شده اند که بتوانند یک جامعه را تشکیل دهند.

رئیس جامعه هتلداران کشور می‌گوید: در برخی از استان‌ها شاید ۴ هتل داشته باشیم. این هتل‌ها در عمل نمی‌توانند یک تشکل داشته باشند بنابراین باید با مراکز اقامتی دیگر تجمیع شوند.

حمزه زاده می‌گوید: دستور العمل ساماندهی تشکل‌های گردشگری قبلاً توسط معاون گردشگری وقت تعیین شده و به رئیس سازمان میراث فرهنگی وقت نیز ابلاغ شد در آنجا نیز آمده که باید تشکل‌ها تجمیع شود البته این کار در عمل شدنی نیست.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *