برگزاری جشنواره عروسکی در راستای گردشگری رویداد محور

جشنواره تاتر عروسکی خلاق کاشان در راستای گردشگری رویداد محور با همکاری فعالان گردشگری و هنری و به منظور جذب گردشگر در فصل کم مسافر برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دومین جشنواره تئاتر عروسکی خلاق قرار است از ۱۶ تا ۲۳ دی ماه در تماشاخانه نصر کاشان برگزار شود. این جشنواره بدین منظور برگزار خواهد شد تا رویداد و گردشگری و تئاتر بتواند پیوندی را برای جذب مخاطب ایجاد کند. چرا که این نمایش توسط اهالی گردشگری و فرهنگ کاشان اجرا خواهد شد.

اکبر رضوانیان به عنوان برگزار کننده این جشنواره در مراسم رونمایی از پوستر آنکه در خانه تئاتر ایران برگزار شد، در این باره توضیح داد: ما از ابزار هنر برای معرفی بناهای تاریخی استفاده می‌کنیم اگر نقالی در باغ فین یا نمایش عروسکی در فضاهای تاریخی کمتر شناخته شده برگزار می‌شوند به این دلیل است که آن بناها بیشتر معرفی شوند.

وی ادامه داد: هر چه در برگزاری رویدادها موفق باشیم بناها بیشتر معرفی می‌شود. اگر جشنواره گل و گلاب در کاشان برگزار نمی‌شد خیلی از اتفاقات هم در کاشان رخ نمی‌داد.

به گفته رضوانیان این رویدادها هر چیزی می‌تواند باشد از موضوعات هنری گرفته تا محصولات کشاورزی. الان هم عربستان با رویدادهای مختلف سعی می‌کند خودش را به جهان معرفی کند و از ورزش هم به عنوان رویداد استفاده می‌کند. بنابراین فعالان بخش خصوصی گردشگری در ایران نباید صرفاً به گردشگری بپردازند بلکه می‌توان جاذبه‌ها و محصولات صنایع دستی را با برگزار رویداد معرفی کرد.

رضوانیان بیان کرد: ما رویدادها را در فصل کم مسافر کاشان برگزار می‌کنیم. چون به واسطه این اتفاق گردشگر را جذب خواهیم کرد. اما داستان برای جذب گردشگر خارجی متفاوت است. سفارتخانه‌های ما در حوزه رویدادهای گردشگری کار نمی‌کنند چقدر هفته فرهنگی برگزار می‌شود؟ آیا در سفارتخانه‌ها کاردار گردشگری داریم؟

وی افزود: قرار است در آینده رویداد گردشگری نمایش خلاق تاتر عروسکی به صورت بین المللی برگزار شود. چون ما به ارتباط فرهنگی در سطح بین الملل تمایل داریم. همچنین به موضوع برگزاری ورکشاپ های آموزشی در این رویدادها نیز تاکید می‌شود.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *