برنامه‌های هفته صنایع‌دستی در ۵ استان کشور برگزار می‌شود

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از برگزاری برنامه‌های هفته صنایع‌دستی و ویژه‌ برنامه روز جهانی صنایع‌دستی در ۵ استان کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مریم جلالی معاون صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی گفت: برنامه‌های هفته صنایع‌دستی و روز جهانی صنایع‌دستی از ۱۷ خرداد آغاز خواهد شد و پنج استان کشور میزبان این برنامه‌ها هستند.

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: علاوه بر استان تهران، استان‌های البرز، زنجان، اردبیل و اصفهان میزبان رویدادهای هفته صنایع‌دستی و روز جهانی صنایع‌دستی خواهند بود.

وی اضافه کرد: به همین مناسبت در اولین روز از هفته صنایع‌دستی در روز ۱۷ خرداد، نشست خبری با حضور اصحاب رسانه در تهران برگزار می‌شود.

جلالی گفت: ویژه‌برنامه روز جهانی صنایع‌دستی با حضور مهمانان داخلی و خارجی و مسئولانی از شورای جهانی صنایع‌دستی و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در اصفهان برگزار می‌شود.

وی در ادامه گفت: در روز دوشنبه ۲۲ خرداد، استان اردبیل میزبان مسئولانی از شورای جهانی صنایع‌دستی و نیز وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است و همین گروه در روز سه‌شنبه ۲۳ خرداد به استان زنجان سفر خواهند کرد.

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یادآور شد: در روز چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه جاری، تهران میزبان برنامه گرامیداشت روز جهانی صنایع‌دستی و روز پنجشنبه ۲۵ خرداد نیز اختتامیه گام دوم و سوم «رویداد سه‌گام» برگزار و نمایشگاه فروش آثار هنری و صنایع‌دستی در کاخ نیاوران افتتاح می‌شود.

جلالی خاطرنشان کرد: در روز جمعه ۲۶ خرداد نیز از کارگاه‌های هنرمندان نوگرا در استان البرز بازدید به عمل خواهد آمد.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *