برنامه‌ریزی جدید برای گردشگران طبقه متوسط و متوسط به پایین

وزیر میراث‌فرهنگی آژانس‌های مسافرتی را خط مقدم گردشگری دانست و گفت: باید برنامه‌ریزی جدیدی برای گردشگران طبقه متوسط و متوسط به پایین انجام شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید عزت‌الله ضرغامی با بیان اینکه آژانس‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی خط مقدم گردشگری هستند، گفت: اقدامات شما بسیار بزرگ، ارزشمند، آرمانی، فرهنگی و اقتصادی است.

وی با بیان اینکه دنیا باید با ایران آشنا شود، گفت: راهی جز این وجود ندارد لذا برای مقابله با ایران هراسی و ترویج انقلاب اسلامی و حرکت مردم هیچ راهی نداریم جز اینکه دنیا و حتی برخی از رسانه‌های جهت دار جهانی از خارج بیایند داخل و ایران را ببیند و خودشان باور کنند؛ حتی اگر مشکلات عدیده‌ای هم در مسیر گردشگری کشورمان وجود داشته باشد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه دریچه جدیدی در حوزه گردشگری مانند روسیه و چین باز شده است، تصریح کرد: من توقعم از شما همکاران عزیز این است که برای این ظرفیت‌های جدید برنامه ریزی کنید.

وی با اشاره به اینکه گردشگری داخلی در نوروز افزایش داشت، گفت: متأسفانه براساس آمار و بررسی‌های موجود، مراکز اقامتی سطح بالا ضریب اشغال خیلی خوبی داشتند اما با اینکه تعداد گردشگران افزایش داشته مراکز اقامتی پایین‌تر ضریب اشغال نزولی داشتند و این مسئله اصلاً قابل قبول نیست.

ضرغامی ادامه داد: احساس می‌شود که ضریب جینی افزایش یافته و آن افرادی که بحث مالی خوبی دارند به خوبی می‌توانند سفر بروند و طبقه متوسط و متوسط به پایین متأسفانه حتی نتوانستند از امکانات اقامتی ارزان‌تر استفاده کنند در حالی که گردشگری حق همه آنهاست و اقامتگاه‌های مربوطه نیز ظرفیت‌های خالی زیادی داشتند.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *