برای کاروانسراهای ثبت جهانی شده، محتوا تولید می‌شود

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی از تولید محتوا برای کاروانسراهایی که به تازگی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری هفته گردشگری و گرامیداشت روز جهانی جهانگردی امروز در سالن خلیج فارس معاونت گردشگری برگزار شد در این نشست علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره اینکه یکی از ایرادات ایکوموس به پرونده ثبت جهانی نداشتن برنامه گردشگری برای کاروانسراهای ثبت جهانی ایران بوده و حالا معاونت گردشگری چه برنامه‌ای برای گسترده‌ترین پرونده ثبتی ایران دارد گفت: ما نه تنها برای کاروانسراها بلکه برای برخی از جاذبه‌های جهانی دیگر نیز برنامه‌هایی در دست تدوین داریم. اما محوریت اصلی کاروانسراها با توجه به گستردگی آنها مورد توجه است. همچنین چگونگی استفاده از این فرصتها در اداره کل استان‌ها نیز مطرح است.

معاون گردشگری گفت: استان‌ها مکلف به ارائه برنامه‌ای برای چگونگی استفاده از این جاذبه‌ها هستند. بازاریابی این کاروانسراها و کمک به تکمیل و بهسازی برخی از کاروانسراهایی که به مسیر دسترسی نیاز دارند مورد توجه است. همچنین بازاریابی و تولید محتوا با محوریت کاروانسراها را در دستور کار داریم. اداره کل گردشگری خارجی نیز با همین نگاه محتواهایی را در دست اقدام دارد.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *