این شمع خاموش نمی‌شود!/ توصیف یک تابلوی نقاشی

تابلوی «منظره بازار در شب» اثر هنرمند بلژیکی هلندی، شمعی روشن دارد که واقعی نیست اما به قدری زیبا و رئال است که سال‌ها نور این تابلو شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گروه موزه‌های دفینه؛ پطروس فن خندل (petrus van schendel) هنرمند بلژیکی_هلندی است. او در خلق صحنه‌های شبانه که با نور لامپ یا شمع روشن می‌شدند مهارت داشت به همین دلیل دوستانش به او مسیو خندل یا آقای شمع می‌گفتند.

یکی از تابلوهای رنگ روغن روی چوب او با عنوان منظره بازار در شب به سبک رومانتیک رئالسیم در موزه هنر جهان به نمایش گذاشته شده است.

در این تابلو شمعی روشن وسط تابلو نور عجیبی را به اطراف می‌تاباند به نحوی که صورت افرادی که اطراف آن ایستاده اند را هنرمندانه روشن کرده و به سایه‌های ناشی از تابش نور نیز دقت ویژه ای شده است.

این شمع خاموش نمی‌شود!/ توصیف یک تابلوی نقاشی

یکی از عادت‌های خندل این بود که از یک منظره در زوایای مختلف چندین اثر خلق می‌کرد سبک کار او موجب شد تا لئوپولد نخستین پادشاه بلژیک برخی از آثارش را خریداری کند.

این شمع خاموش نمی‌شود!/ توصیف یک تابلوی نقاشی

جالب است بدانید او علاوه بر هنر و خلق آثار هنری به مکانیک موتورهای بخار هم علاقه داشت و در سال ۱۸۴۱ دستگاهی برای بهبود تیغه کشتی‌های بخار اختراع کرد.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *