انتقال جمعه بازار پروانه/ برپایی شهرک صنایع دستی

انتقال جمعه بازار پروانه به بوستان ۵ هزار متر مربعی توشه، برپایی بازارچه‌های صنایع دستی زیرزمینی همکاری برپایی شهرک صنایع دستی در نشست مدیران اراضی عباس‌آباد با معاون صنایع‌دستی مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد، همزمان با هفته گرامیداشت صنایع دستی، نشست مشترک منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد و معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور معاونان و مدیران ارشد دو مجموعه برگزار شد.

سید محمد حسین حجازی، مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد، در این نشست که در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، بیان کرد: آقای ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به ویژه در دو نمایشگاه اخیر مشارکت نهادها و ارگان‌های مختلف را با این حوزه همراه کردند تا نقش آفرینی صنایع دستی و فرهنگ را به شکل متقابل نمایش دهند.

وی گفت: همکاری ما در دوره وزارت آقای ضرغامی و با حمایت او بیشتر هم شده است. اراضی عباس‌آباد در نمایشگاه گردشگری اخیر تفاهم‌نامه‌هایی با معاونت گردشگری هم امضا کرد، در دوره قبل نیز با معاون صنایع دستی وقت تفاهم‌نامه‌ای در خصوص بازارچه پروانه و انتقال آن به اراضی عباس‌آباد امضا شد و بدون هیچ چشم داشتی فضای عباس‌آباد را در اختیار این بازارچه قرار دادیم، چرا که نگاه ما به صنایع دستی ویژه است و بیشتر از معرفی گردشگری در اراضی عباس‌آباد، صنایع دستی را معرفی کردیم.

حجازی در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار کرد: با تدبیر اخیر آقای زاکانی شهردار تهران در راه‌اندازی هلدینگ گردشگری، منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد می‌تواند نقش ویژه‌ای در این زمینه داشته باشد که البته صنایع دستی نیز جایگاه خاصی در آن خواهد داشت.

مریم جلالی، معاون صنایع دستی نیز در این نشست که سه شنبه ۲۳ خرداد ماه برگزار شد، گفت: اتصال نهادهای فرهنگی با یکدیگر و تغییر رویکردهای سنتی به رویکرد کارکرد و مدرن از اصلی‌ترین وظایف معاونت صنایع دستی است چرا که بر اساس سیاست تقویت توجه به صنایع دستی به عنوان اقتصاد هویت بنیان بوده است.

او با بیان اینکه صنایع دستی یک امر فرابخشی است و نمی‌توان آن را در یک بخش محصور کرد، افزود: صنایع دستی خانواده محور است و حوزه‌های حکمرانی را در برمی‌گیرد. بنابراین منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد به عنوان کانون حکمرانی شهری، حلقه اتصال با مردم است چرا که برای مردم سازی صنایع دستی در عرصه تولید و مصرف باید از نهادهای شهری بهره‌مند شد به همین دلیل با نگاه خوب مدیرعامل این مجموعه می‌توانیم در برون داد ملی، محله‌ای، منطقه‌ای و حتی جهانی همفکری داشته باشیم. عباس‌آباد در حوزه محلی قابل رجوع و در منطقه شناخته شده است. همکاری یک بحث و هم‌افزایی بحث دیگری است اما از این دو بهتر همجوشی است.

معاون صنایع دستی همچنین از راه‌اندازی هلدینگ صنایع دستی خبر داد و گفت: تصمیم داریم با راه‌اندازی این هلدینگ به عنوان نهاد سیاست‌گذاری دولتی به بخش خصوصی اعتماد کنیم.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *