امضای تفاهم نامه گردشگری اراضی‌عباس‌آباد با روسیه

هیأتی از تهران در سفر دو روزه به روسیه با معاون وزیر ساخت و ساز فدراسیون روسیه تفاهم‌نامه‌هایی در حوزه گردشگری امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد؛ هیأت شهرداری تهران متشکل از سید محمد حسین حجازی عضو هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت نوسازی عباس‌آباد، حمید رضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و حمید جوانی شهردار منطقه ۳ تهران به دعوت رسمی رئیس هیأت مدیره انجمن پارک‌های روسیه جهت شرکت در سومین نمایشگاه و کنفرانس ایجاد و توسعه محیط راحت شهری به مسکو سفر کردند.

در این سفر سید محمدحسین حجازی مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد و سرگی شوگوروف مدیر عامل مجموعه پارک «ودنخا» مسکو یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

این تفاهم‌نامه با حضور «یوگنی کازلوف» معاون شهردار مسکو در امور گردشگری، کاظم جلالی سفیر ایران در فدراسیون روسیه و دیگر اعضای هیأت شهرداری تهران و مسئولان ذیربط روسی در محل شهرداری مسکو امضا شد.

سفیر کشورمان در روسیه با اشاره به روابط خوب دو کشور، زمینه تقویت تعاملات دو طرف در همه زمینه‌ها را مهیا دانست و این گونه همکاری‌ها را با هدف تبادل تجربیات جهت ایجاد محیط راحت و شهری ارزشمند توصیف کرد.

در این نشست، سید محمد حسین حجازی و سرگئی شوگوروف، امکانات و ظرفیت‌های مختلف «عباس‌آباد» و «ودنخا» را تشریح کردند. تبادل نظر در خصوص گسترش تعاملات در چارچوب دپیلماسی شهری، تشریح زیرساخت‌های شهری و چگونگی مدیریت فضاهای سبز شهری و اماکن تفریحی از دیگر موضوعات طرح شده توسط سخنرانان در این مراسم بود.

شرکت در سومین نمایشگاه و کنفرانس توسعه محیط راحت شهری مسکو

سید محمدحسین حجازی در جریان بازدید از «سومین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی ایجاد، مدیریت و توسعه محیط شهری راحت، پارک‌های تفریحی، فضاهای عمومی و مناطق طبیعی ویژه حفاظت شده» در میزگرد این کنفرانس سخنرانی و تجربیات خود در حوزه پارک‌های تفریحی و فضاهای عمومی را در اختیار هیأت‌های کشورهای دیگر گذاشت. او همچنین نسبت به پیشرو بودن ایران در این حوزه نسبت به روسیه و بسیاری از کشورهای دیگر اذعان کرد.

همچنین هیأت شهرداری تهران با الکسی یرسکو معاون وزیر ساخت و ساز فدراسیون روسیه دیدار و تبادل نظر کردند که در این دیدار کاظم جلالی سفیر کشورمان در مسکو هیأت شهرداری تهران را همراهی و طیف وسیعی از موضوعات مختلف مدیریت شهری مطرح شد.

در این ملاقات، طرفین ضمن تشریح ظرفیت‌های موجود دو کشور در حوزه‌های متعدد شهری، زمینه‌های همکاری‌های متقابل را بررسی و آمادگی خود جهت توسعه و تعمیق تعاملات دو طرف در چارچوب دیپلماسی شهری از جمله صنعت گردشگری را اعلام کردند.

تبادل نظر در خصوص ارتقا زمینه‌ی همکاری‌ها و تبادل تجربیات درباره هوشمند سازی شهرهای کلان، زیرساخت‌های شهری، اماکن تفریحی و ایجاد محیط راحت شهری، انتقال دانش فنی خدمات رسانی، مدیریت فضای سبز شهری، آنالیز و مانیتورینگ پروژه‌های مجتمع‌های مسکونی و فضاهای سبز از دیگر مسائل مطرح شده در این دیدار بود.

سومین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی ایجاد، مدیریت و توسعه محیط شهری راحت، پارک‌های تفریحی، فضاهای عمومی و مناطق طبیعی ویژه حفاظت شده به عنوان مهمترین نمایشگاه پارک در روسیه ۵ و ۶ آوریل در مرکز اکسپوسنتر مسکو برگزار شد.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *