افتتاح ۵ فروشگاه صنایع دستی در رشت

رشت- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از افتتاح ۵ فروشگاه صنایع دستی در رشت خبر داد و گفت: دولت سیزدهم به بخش صنایع دستی و فرآورده‌های این بخش نگاه حمایتی دارد.

ولی جهانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: توانمندی‌ها و قابلیت‌های صنایع دستی گیلان در رشته‌های مختلف می‌تواند این استان را به قطب این صنعت تبدیل کند.

وی از افتتاح ۵ فروشگاه صنایع دستی در رشت خبر داد و افزود: این تعداد فروشگاه به یمن گرامیداشت هفته صنایع دستی در برج گلسار رشت به بهره برداری رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به سهم مؤثر اشتغالزایی در بخش صنایع دستی، بیان کرد: با افتتاح این ۵ فروشگاه صنایع دستی در رشت برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم و بیش از ۲۰ نفر غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

جهانی با اشاره به اهم برنامه‌های صنایع دستی در گیلان، اضافه کرد: افتتاح اقامتگاه، کارگاه‌ها و فروشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع دستی، برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی، برپایی جشنواره‌ها و کارگاه‌های آموزشی، برگزاری تور آموزشی و کارگاه گردی تنها بخشی از برنامه‌های گرامیداشت هفته صنایع دستی است.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از هنرمندان صنایع دستی در گیلان، افزود: دولت سیزدهم به بخش صنایع دستی و فرآورده‌های این بخش نگاه حمایتی دارد.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *