افتتاح کارگاه خراطی در آستانه اشرفیه

رشت- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از افتتاح کارگاه خراطی و چوب بری در آستانه اشرفیه به مناسبت هفته صنایع دستی خبر داد.

ولی جهانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: صنایع دستی در گیلان جایگاه خوبی نزد مردم پیدا کرده و علاقمندان زیادی این حرفه را در شاخه‌ها و رشته‌های مختلف دنبال می‌کنند که این مهم باید استمرار یابد.

وی از افتتاح کارگاه خراطی و چوب بری در آستانه اشرفیه به مناسبت هفته صنایع دستی خبر داد و افزود: ایجاد کارگاه‌های خراطی و چوب بری ضمن ایجاد شغل و درآمدزایی، با هدف احیای رشته‌های صنایع دستی دنبال می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به افتتاح چندین پروژه در اولین روز گرامیداشت صنایع دستی در استان بیان کرد: با راه اندازی کارگاه اقامتی، فروشگاه صنایع دستی و کارگاه خراطی در نخستین روز هفته صنایع دستی برای ۲۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

جهانی با بیان اینکه فعالین صنایع دستی حمایت می‌شوند، گفت: نگاه ترویجی به صنایع دستی در کنار اقتصادی سازی و ایجاد اشتغال در این صنعت مورد توجه است.

وی با اشاره به اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران بخش صنایع دستی افزود: دولت سیزدهم به مشاغل خانگی بویژه در حوزه صنایع دستی نگاه حمایتی دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان در بخش دیگر گفتگو با اشاره به نشست مشترک با نماینده و معاون فرماندار آستانه اشرفیه بیان کرد: در این نشست مشکلات و مسائل حوزه صنایع دستی بویژه در بخش بازاریابی احصاء و مورد بررسی قرار گرفت.

جهانی با تاکید بر لزوم ایجاد بازارچه دائمی فروش محصولات و تولیدات صنایع دستی در گیلان اضافه کرد: ایجاد بازارچه دائمی فروش تولیدات صنایع دستی در آستانه اشرفیه در اولویت است.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *