ارتقای روابط فرهنگی ایران و مکزیک/افزایش سفر ایرانی‌ها

سفیر مکزیک در ایران با تاکید بر ارتقای روابط فرهنگی و اقتصادی دو کشور گفت: ما با نهادهای مختلف دولتی برای برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی همکاری داریم.

گییرمو پوئنته اوردوریکا، سفیر مکزیک در ایران در حاشیه برگزاری نمایشگاه عکسی درباره اشتراکات فرهنگی ایران و مکزیک به خبرنگار مهر گفت: به نظرم بیش از یک نقطه اشتراک فرهنگی بین ایران و مکزیک وجود دارد. ما چندین نمایشگاه در ایران برگزار کردیم و نمایشگاه عکسی که اکنون در باغ موزه هنر ایرانی برپاست هم نشان می‌دهد که چقدر این دو کشور به هم نزدیک هستند.

وی افزود: درست است که این نمایشگاه به صورت انفرادی برگزار شده است ولی ما با وزارتخانه‌ها و نهادهای مختلف در ارتباط هستیم برای این نمایشگاه نیز تنها با دو نفر عکاس هماهنگ نشده است بلکه این برنامه‌ها از طریق وزارتخانه‌ها برگزار می‌شود.

ارتقای روابط فرهنگی ایران و مکزیک/افزایش سفر ایرانی‌ها

سفیر ادامه داد: ما به تازگی نمایشگاهی از فریدا و دیگو هم در کاخ نیاوران برگزار کردیم که آن نمایشگاه هم مستلزم ارتباط ویژه ای با نهادهای دولتی بوده است. ما هیچ وقت ارتباط خود را با نهادهای دیگر برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی قطع نکردیم.

سفیر مکزیک در ایران بیان کرد: در ماه سپتامبر سال گذشته یک هیأت ایرانی برای کنفرانس یونسکو در مکزیک حضور پیدا کردند چند روز پیش هم چهار نماینده مجلس مکزیک به ایران آمدند تا روابط فرهنگی و اقتصادی دو کشور را ارتقا ببخشند. این سفرها نشان می‌دهد که ارتباط دو کشور صمیمانه و عمیق‌تر خواهد شد. یکی از نتایج آن، سفر نمایندگان مجلس ایران به مکزیک در ماه آینده است. طبیعتاً بخشی از گفتگوهای پارلمانی درباره مسائل فرهنگ مرتبط است.

وی همچنین درباره سفر ایرانی‌ها به مکزیک نیز با بیان اینکه سفرکردن بخشی از فرهنگ است گفت: سفر به مکزیک سخت است اما بعد از پاندمی کرونا میزان سفر ایرانی‌ها بیشتر شده است. هر مدرکی که سفارت مکزیک از ایرانی‌ها برای صدور ویزا طلب می‌کند همان چیزی است که از ملیت‌های دیگر می‌خواهد و تفاوت دیگری ندارد.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *