اختصاص اعتبار ۵ میلیاردی برای احیای کارگاه‌های صنایع‌دستی گیلان

رشت – مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان اختصاص اعتبار پنج میلیارد تومانی برای احیای کارگاه‌های صنایع‌دستی در شهرها و روستاهای جهانی خبر داد و گفت: تجهیز کارگاه‌های صنایع‌دستی در اولویت اداره کل است.

ولی جهانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: گیلان دارای توانمندی‌ها و تنوع صنایع‌دستی فراوانی است که باعث جذب گردشگر در مناطق مختلف و توجه به هنرهای سنتی آن منطقه شده است.

وی به اختصاص اعتبار پنج میلیارد تومانی برای احیا کارگاه‌های صنایع‌دستی در شهرها و روستاهای جهانی گیلان خبر داد و افزود: این اعتبار در راستای احیا دست سازه‌های هنری استان گیلان و توسعه این صنعت سنتی اختصاص یافته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با تاکید بر لزوم ترویج و شناساندن صنایع‌دستی اصیل هر منطقه از استان، بیان کرد: ایجاد، احیا و تجهیز کارگاه‌های صنایع‌دستی در سطح استان، یکی از اولویت‌های اصلی این اداره‌کل است.

جهانی از ایجاد و تجهیز کارگاه‌های صنایع‌دستی در شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی گیلان خبر داد و بیان کرد: گسترش این نوع کارگاه‌ها، در رشد اقتصادی منطقه و توجه هرچه بیشتر گردشگران برای بازدید از این مناطق، تأثیر بسزایی دارد.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *