اجرای پروژه آبرسانی به موزه میراث روستایی

رشت- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از اتمام پروژه آبرسانی به موزه میراث روستایی خبر داد و گفت: ۷ میلیون گردشگر از مناطق گردشکری، تاریخی و طبیعی گیلان بازدید کردند.

ولی جهانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: موزه روستایی گیلان یکی از مناطق پربازدید و گردشگر پذیر گیلان است که هر ساله گردشگران زیادی از این مجموعه دیدن می‌کنند.

وی از اتمام پروژه آبرسانی به موزه میراث روستایی گیلان خبر داد و افزود: پس از بازدید استاندار گیلان از موزه میراث روستایی، آبرسانی به این مجموعه در دستور کار متولیان امر قرار گرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با بیان اینکه آبرسانی موزه میراث روستایی در رشت به طور کامل انجام شد، گفت: این پروژه به صورت مشارکتی از سوی آبفا و میراث فرهنگی اجرا شد.

جهانی با اشاره به موقعیت مکانی و جغرافیایی موزه میراث روستایی گیلان، اضافه کرد: موزه میراث روستایی دارای مساحت ۲۶۳ هکتار بوده که شامل ۹ منطقه معماری استان گیلان می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه موزه سالیان متمادی با تانکر در میراث روستایی گیلان آبرسانی صورت می‌گرفت، افزود؛ با وصل شدن این مجموعه به آب شهر و حل مشکل آب شرب موزه میراث روستایی خدمات رسانی به گردشگران با کیفیت مطلوب‌تری صورت خواهد گرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان در بخش دیگری این گفتگو از بازدید بیش از ۷ میلیون گردشگر از اماکن تاریخی و گردشگری استان خبر داد و اضافه کرد: طبق داده‌های آماری بیش از ۷ میلیون گردشگر در ۵ ماهه اول سال از نقاط تاریخی، طبیعی و گردشگری گیلان بازدید کردند.

جهانی با بیان اینکه موزه میراث روستایی پیشتاز در حضور گردشگر است، گفت: بخش از عمده‌ای از حضور و بازدید ۷ میلیون گردشگر به گیلان، معطوف به موزه روستایی شده است.

وی، موزه میراث روستایی گیلان را از قطب‌های گردشگری استان برشمرد و افزود: موزه میراث روستایی در چهار بخش فرهنگی، تاریخی، طبیعی و معنوی زبانزد خاص و عام است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با اشاره به بازدید ۷ میلیون گردشگر از اماکن تاریخی، طبیعی و گردشگری استان، بیان کرد: در این بازدیدها ماسوله و موزه میراث روستایی بیشترین آمار را به خود اختصاص دادند.

جهانی با تاکید بر لزوم احیای موزه‌های فرهنگی و تاریخی در گیلان، اضافه کرد: احیای موزه‌های فرهنگی و تاریخی در گیلان به رونق و توسعه گردشگری می‌انجامد.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *