اجرای مرحله دوم طرح فرصت مطالعاتی گردشگری

رئیس گروه مطالعات دفتر آموزش گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی از اجرای مرحله دوم طرح فرصت مطالعاتی ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در کشور در بخش گردشگری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی محمد یزدی گفت: بر اساس تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین معاونت گردشگری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف اولویت قراردادن نیازهای علمی و پژوهشی و ارائه راه‌حل‌های علمی برای رفع چالش‌ها و موانع پیش‌روی توسعه گردشگری و به منظور استفاده از ظرفیت علمی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی کشور، اجرای طرح فرصت مطالعاتی از سوی معاونت گردشگری برای دومین سال متوالی مورد پیگیری قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس این طرح، اساتید با موافقت دانشگاه می‌توانند بین ۳ ماه تا یکسال به معاونت گردشگری در ستاد و استان‌ها مأمور شده و در جهت کمک و بهبود کیفی و عملیاتی طرح‌های گردشگری همکاری کنند. در همین راستا، سال گذشته، انجام مطالعه ۴ طرح تبیین الگوی مشارکت جامعه محلی در راستای توسعه پایدار گردشگری، بررسی چالش‌ها و نحوه ایجاد نظام برنامه‌ریزی و سازمان مدیریت مقصد گردشگری (DMO)، تدوین استراتژی بازاریابی گردشگری جمهوری اسلامی ایران و استخراج شاخص‌های رقابت‌پذیری و تعیین موقعیت و توان رقابتی گردشگری با همکاری دانشگاه‌ها و نهادهای علمی کشور در حال انجام است که در بهمن‌ماه سال جاری خاتمه خواهد یافت.

یزدی گفت: به منظور اجرای مرحله دوم طرح یاد شده، فراخوان محورهای پژوهشی معاونت گردشگری با همکاری دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری در سامانه ساجد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نشانhttp://sajed.msrt.ir بخش مربوط به لیست نیازهای فرصت‌های مطالعاتی در جامعه و صنعت، برای بهره‌مندی از ظرفیت علمی جامعه دانشگاهی کشور درج شده است.

به گفته رئیس گروه مطالعات دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری، تولید محتوای تبلیغات و بازاریابی گردشگری، شیوه‌های نوین توسعه و جذب سرمایه‌گذاری گردشگری، محتوای آموزش عمومی و فرهنگ‌سازی سفر، سرفصل‌های آموزش‌های کاربردی و مهارتی و ارتقا خدمات، متنوع‌سازی و ارزان‌سازی محصولات گردشگری از جمله محورهای پژوهشی معاونت گردشگری مندرج در فراخوان مرحله دوم طرح فرصت‌های مطالعاتی است.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *