سیم کارت

دبی یکی از مقاصدی است که سالانه مسافران بسیاری آن را برای گذراندن تعطیلات و یا اهداف تجاری انتخاب می کنند. در کنار خرید بلیط هواپیما و رزرو بهترین محل اقامت در دبی، یکی از دغدغه های مسافران ارتباط تلفنی و استفاده از شبکه های اجتماعی در طول سفر است. اگرچه هتل ها و مراکز تجاری به اینترنت مجهز هستند و می توان برای استفاده از شبکه های اجتماعی از آن ها استفاده کرد. اما در طول گشت ها، سفر و یا حتی قرارهای کاری نیاز به تماس های مداوم است. بنابراین یکی از سوال های مسافران قبل از سفر به دبی، خرید سیم کارت در دبی است. سوالاتی مانند اینکه از کدام اپراتور سیم کارت خریده شود؟ مدت مکالمه و بسته های داده همراه به چه صورت است؟ و سوالاتی دیگر. برای اطلاع کامل از نحوه خرید سیم کارت در سفر به دبی، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

اپراتورهای همراه در دبی

برای خرید سیم کارت در دبی دو اپراتور اصلی وجود دارند که سیم کارت همراه با شارژ مکالمه اولیه و اینترنت همراه را با قیمت های مختلف برای فروش دارند.

اتصالات

یکی از اپراتورهایی که معمولا اکثر مسافران برای خرید سیم کارت در دبی به سراغ آن می روند، اپراتور اتصالات Etisalat است. این اپراتور به علت هزینه پایین سیم کارت و تعرفه های ارزان قیمت محبوب و پرطرفدار است. همچنین خدمات و سرویس های خوبی را در اختیار خریداران قرار می دهد. از دیگر مزایای اپراتور اتصالات، پوشش دهی آنتن مناسب در تمام نقاط شهر دبی است. البته طبیعی است که در برخی مناطق کویری با محدودیت آنتن دهی مواجه شوید. همچنین این اپراتور از اینترنت های پر سرعت در دبی نیز پشتیبانی می کند. بسته های اعتباری اتصالات در قیمت های متفاوت 25، 50، 100، 200 و 500 درهم برای شارژ سیم کارت در اکثر فروشگاه های شهر فروخته می شوند.

دو موبایل

اپراتور دو موبایل نیز همچون اتصالات خدمات و تعرفه های خوبی برای مسافران فراهم نموده است و از پوشش آنتن دهی مناسبی برخوردار است و همچنین از اینترنت های ۲G، ۳G، ۳G و LTE پشتیبانی می کند. دو موبایل سیم کارت های خود را برای مسافرانی که قصد خرید سیم کارت در دبی دارند، تحت دو طرح متفاوت ارائه می دهد:

 • سیم کارت پرداخت در لحظه: این سیم کارت با قیمت 55 درهم ، دارای 20 دقیقه اعتبار مکالمه بین الملل رایگان و مقدار اندکی اینترنت همراه هدیه به مدت 1 روز است که 9 ماه فعال خواهد ماند.
 • سیم کارت توریست پلن: این سیم کارت که با قیمت 75 درهم فروخته می شود، 20 دقیقه مکالمه بین الملل رایگان و 200 مگابایت اینترنت همراه به مدت 7 روز دارد. سیم کارت توریست پلن به مدت 90 روز فعال خواهد ماند و با پرداخت هزینه 5 درهم می توانید آن را تمدید کنید.

تفاوت اپراتورهای موبایل در دبی

اگرچه اپراتورهای اتصالات و دو موبایل در دبی سعی کرده اند خدمات و تعرفه های مناسبی را برای خریداران فراهم کنند، اما تفاوت هایی با همدیگر دارند که در انتخاب اپراتور برای خرید سیم کارت در دبی توسط مسافرین تاثیر خواهد گذاشت. اپراتور اتصالات پوشش دهی آنتن بهتری نسبت به دو موبایل دارد و مناطق بیشتری را پوش می دهد. همچنین قیمت پایه سیم کارت های اتصالات پایین تر است و تعرفه پیامک و مکالمات آن نسبت به دو موبایل پ، ارزان تر است. تفاوت دیگر این دو اپراتور با یکدیگر در اینترنت همراه سیم کارت ها است. اپراتور اتصالات بسته ای اینترنتی متفاوتی شامل بسته های روزانه، هفتگی و ماهانه و حتی ترکیبی دارد در صورتی که اپراتور دو موبایل، اینترنت همراه را تنها به صورت حجمی ارائه می دهد. البته بسته های اینترنت دو موبایل نسبت به اتصالات دارای حم و سرعت بیشتری هستند.

کدهای مورد استفاده سیم کارت اتصالات

سیم کارت
 • برای اطلاع از فعالسازی سیم کارت پس از خرید کد دستوری (*۱۴۰#) استفاده می شود.
 • برای شارژ سیم کارت در دبی، پس از خرید بسته های اعتباری، کد دستوری (*۱۲۰*CODE#) را وارد نمایید.
 • برای اطلاع از باقی مانده اعتبار سیم کارت، کد دستوری (*۱۲۱#) استفاده می گردد.
 • برای فعالسازی اینترنت همراه سیم کارت های اتصالات کد بسته اینترنی را که خریداری نموده اید را به شماره 1010 بفرستید و یا با کد دستوری (*۱۷۰#) بسته دلخواهتان را انتخاب و خریداری نمایید. تعرفه اینترنت سیم کارت اتصالات به این صورت است:

بسته ۱ روزه، ۱۰۰ مگابایتی: قیمت ۵ درهم/ (کد فعالسازی: SD)

بسته ۷ روزه، ۲۵۰ مگابایتی: قیمت ۱۰ درهم / (کد فعالسازی: D250M)

بسته ۷ روزه، ۱۰۰ مگابایتی: قیمت ۱۵ درهم / (کد فعالسازی: W100M)

بسته ۷ روزه، ۵۰۰ مگابایتی: قیمت ۳۵ درهم / (کد فعالسازی: W500M)

بسته ۷ روزه، ۱ گیگابایتی: قیمت ۵۰ درهم / (کد فعالسازی: W1G)

بسته ۳۰ روزه، ۱ گیگابایتی: قیمت ۱۰۰ درهم / (کد فعالسازی: ۱G)

بسته ۳۰ روزه، ۳ گیگابایتی: قیمت ۱۵۰ درهم / (کد فعالسازی: ۳G)

بسته ۳۰ روزه، ۵ گیگابایتی: قیمت ۲۰۰ درهم / (کد فعالسازی: ۵G)

بسته ۳۰ روزه، ۷ گیگابایتی: قیمت ۲۵۰ درهم / (کد فعالسازی: ۷G)

کدهای مورد استفاده سیم کارت دو موبایل

 • پس از اتمام اعتبار هدیه سیم کارت های دو موبایل برای شارژ مجدد سیم کارت، با خرید بسته های اعتباری از فروشگاه ها و وارد کردن کد دستوری (*۱۲۰*CODE#) سیم کارت را شارژ کنید.
 • برای اطلاع از باقی مانده اعتبار سیم کارت جهت مکالمه، کد دستوری (*۱۳۵#) استفاده می گردد.
 • برای فعالسازی اینترنت همراه اپراتور دو مبایل کلفیست تا کد بسته اینترنتی مدنظر را به شماره 1355 ارسال نمایید. کد دستوری و تعرفه بسته های اینترنت دو موبایل عبارتند از:

بسته ۱۶۰ مگابایتی: قیمت ۲۰ درهم / (کد فعالسازی: data 80 MB)

بسته ۴۵۰ مگابایتی: قیمت ۵۰ درهم / (کد فعالسازی: data 300 MB)

بسته ۱ گیگابایتی: قیمت ۱۰۰ درهم / (کد فعالسازی: data 1 GB)

بسته ۵ گیگابایتی: قیمت ۲۰۰ درهم / (کد فعالسازی: data 5 GB)

بسته ۲۵ گیگابایتی: قیمت ۵۰۰ درهم / (کد فعالسازی: data 25 GB)

سیم کارت را از کجا بخرید؟

سیم کارت

برای خرید سیم کارت در دبی، می توانید به باجه های موجود در فرودگاه، سوپر کارمت های داخل شهر و یا لابی هتل مراجعه کنید. نمایندگی های فروش سیم کارت های اتصالات و دو موبایل در سطح شهر دبی وجود دارند، بنابراین اگر در فرودگاه موفق به خرید سیم کارت نشدید، نگران نباشید.

مدارک لازم برای خرید سیم کارت

برای خرید سیم کارت در دبی به یک برگ فتوکپی گذرنامه و هزینه سیم کارت نیاز دارید. هنگام خرید سیم کارت از فروشنده بخواهید که آن را شارژ کند. توجه داشته باشید در تماس با ایران از مبلغ شارژ شما کسر خواهد شد، اما اگر از ایران با شما تماس بگیرند از شما اعتبار کسر نخواهد شد.

اینترنت رایگان در دبی

اگر قصد خرید سیم کارت در دبی را ندارید، خوب است بدانید که دولت دبی به هر کدام از مسافرانی که وارد فرودگاه می شوند، یک سیم کارت محلی با اعتبار 20 روزه همراه با 3 دقیقه مکالمه و 20 مگابایت اینترنت رایگان می دهد. همچنین شرکت Smart Palm دبی از طریق توسعه نخل های هوشمند، اینترنت رایگان در سراسر شهر را ارائه می دهد. این شرکت تا کنون 2 نخل در شهر نصب کرده و به زودی 103 نخل هوشمند دیگر نیز در سطح شهر نصب خواهد کرد تا در سراسر شهر مسافران به اینترنت رایگان دسترسی داشته باشند.

نکات مهم برای خرید سیم کارت در دبی

 • سیم کارت اپراتورهای اتصالات و دو موبایل، پس از آخرین استفاده 9 ماه اعتبار خواهند داشت.
 • تعرفه اینترنت دیتا در هرکدام از اپراتورهای تلفن همراه در دبی، 1 درهم در ازای 1 مگابایت است.
 • برای خرید بسته اینترنت همراه از اپراتور اتصالات کد دستوری #170* و بسته اینترنت در اپراتور دو موبایل کد دستوری *۱۳۵*۲۰# را وارد نمایید.
 • اینترنت دیتای خریداری شده در سیم کارت های دبی، به مدت سی روز در 60 کشور اعتبار دارد.

نوشته همه چیز درباره خرید سیم کارت در دبی؛ چه مدارکی باید داشته باشید؟ اولین بار در مجله گردشگری سه کلیک. پدیدار شد.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *