رستوران‌ها در توکیو به شوکونین معروف هستند. در توکیو افرادی بر روی یک مهارت واحد تا حد وسواس تمرکز می‌کنند؛ به‌طوری‌که سرآشپزها به کوچک‌ترین جزئیات یک غذا اعم از دمای بهینه به هنگام سرخ کردن، بافت عالی سوشی راش و اندازه ظرف متناسب با غذا توجه می‌کنند. توکیو با داشتن ستاره‌های میشلن بیش از هر شهر دیگری در دنیا، خانه برخی از بهترین رستوران‌ های جهان است. همان‌طور که هر شکم‌باز جدی می‌داند، سفر به پایتخت پر جنب‌و‌جوش ژاپن ضروری است. در این شهر شما با مجموعه‌ای از مواد غذایی ظریف و فصلی و سرآشپزهای با استعداد و ماهری که دقیقا می دانند با آن‌ها چه کنند وجود دارد. به‌محض فکر کردن به غذاهای توکیو، اولین غذایی که به ذهنتان می‌رسد سوشی است، اما توکیو به غیر از سوشی غذاهای سنتی و خوشمزه دیگری هم دارد؛ از جمله رامن‌ها و نودل‌های دست‌ساز که در بهترین رستوران‌های آن سرو می‌شوند. از آوردن نام بقیه غذا‌ها خودداری می‌کنیم؛ اجازه می‌دهیم خودتان این مقاله را بخوانید و این غذاها را کشف کنید. هم‌چنین 38 تا از بهترین رستوران و کافه‌ های توکیو را معرفی می‌کنیم تا به هرکدام از آن‌ها که دوست داشتید سر بزنید و غذاهای ژاپنی خوشمزه را در آن‌جا میل کنید. توجه داشته باشید که در این فهرست به هر دو دسته گوشت‌خواران و گیاه‌خواران توجه شده‌است؛ از این بابت نگران نباشید.

1. یاکومو ساریو؛ بهترین و طبیعی‌ترین رستوران توکیو

Yakumo Sario

صبح خود را در یکی از بهترین کافه ‌های توکیو، با یک صبحانه ژاپنی در یاکومو ساریو، آغاز کنید. این کافه توسط معمار شینیچیرو اوگاتا طراحی شده و فضایی آرام و آمیخته با عناصر طبیعی دارد؛ به‌طوری‌که تمامی میزهای آن از چوب طبیعی ساخته شده‌اند. هم‌چنین این کافه چشم‌اندازی طبیعی دارد و شما در فصل پاییز، هنگامی ‌که پشت یکی از میزهای آن در حال خوردن چای، حلیم، ماهی، وگاشی و غذاهای ژاپنی دیگری هستید، شاهد ریختن برگ‌های طلایی در حیاط آن خواهید بود.

آدرس:

3-chōme-4-7 Yakumo, Meguro City, Tokyo 152-0023, Japan

شماره تلفن:

03-5731-1620

وبسایت:

https://www.yakumosaryo.jp

2. کوزوئه

کوزوئه یکی از بهترین رستوران‌ های توکیو است؛ چرا که مناظر کلان‌شهر را از طبقه 40ام پارک توکیو ارائه می‌دهد؛ منظره‌ای که در «کتاب گمشده»، ترجمه سوفیا کاپولا آورده شده و به شهرت رسیده‌است. سرآشپز این رستوران نوبوهیرو یوشیدا است. این سرآشپز، غذاهای دریایی را مستقیما از ماهیگیران تهیه می‌کند؛ به گونه‌ای که ماهیگیران عکس یا فیلم صید خود را درحالی‌که هنوز روی دریا هستند برای او می‌فرستند. یوشیدا نیز بعد از دیدن عکس یا فیلم‌ها غذای روز رستوران را انتخاب می‌کند. پس در تازگی غذاهای ژاپنی این رستوران هیچ شکی نیست. پیشنهاد می‌کنیم اگر به این رستوران رفتید، یک قابلمه داغ گوشت گوساله سفارش دهید؛ از تزئین زیبای آن شگفت‌زده خواهید شد.

آدرس:

Park Hyatt Tokyo, 40階, 3-chōme-7-1-2 Nishishinjuku, Shinjuku City, Tokyo 160-0023, Japan

شماره تلفن:

03-5323-3460

وبسایت :

https://www.hyatt.com

3. بنفیدیچ بار؛ بهترین و مهیج‌ترین رستوران توکیو

Tokyo Benfiditch Bar Restaurant

بنفیدیچ بار در طبقه نهم آسمان قرار گرفته و تنها با شمع روشن است. این بار، یکی از جذاب‌ترین و بهترین بارهای توکیو است و در قفسه‌های آن، انواع شیشه‌های معطر با سروشکلی عجیب‌وغریب و نوشیدنی‌های گوناگون یافت می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم به بنفیدیچ بار بروید و در فضای سراسر چوبی آن غرق شوید و یک نوشیدنی سفارش دهید.

آدرس:

Japan, 〒160-0023 Tōkyō-to, Shinjuku-ku, Nishishinjuku, 1 Chome−13, 西新宿1ー13ー7

شماره تلفن:

03-6258-0309

وبسایت:

https://ameblo.jp/kayama

4. تاماوارای

سوبا، نودلی ژاپنی است که با آرد گندم سیاه تهیه می‌شود. در توکیو بهترین مواد غذایی، رستوران و حتی کلاس‌های آشپزی برای آشپزان سوبا وجود دارد، اما فقط تعداد کمی از آن‌ها می‌توانند نودل‌هایی با همان طعم و مزه رضایت‌بخش تاماوارای را درست کنند. آشپزهای سوبا به این طریق سوباها را تهیه می‌کنند: ابتدا خمیر را با دست ورز می‌دهند، رول کرده و برش می‌دهند و پس از سرد شدن در سس غوطه‌ور می‌‌کنند یا داغ‌‌داغ در سوپ رشته سرو می‌شوند. در این رستوران غذاهای دیگری چون سوبا میسو، یوبا خامه‌ای فوق‌العاده یا پوست توفو با دقت بسیار زیادی تهیه می‌شود. با وجود موقعیت نه‌چندان مناسب رستوران تاماوارای در محله‌ای مسکونی، بین شیبویا و هاراجوکو، این رستوران شلوغ بوده؛ به‌طوری‌که یک ساعت در صف ماندنتان حتمی است. یادتان نرود این رستوران رزرو ندارد؛ بنابراین تا می‌توانید بجنبید و در سریع‌ترین زمان ممکن به تاماوارای، بهترین رستوران توکیو، بروید و غذاهای ژاپنی بخورید.

آدرس:

神宮前5-23-3, Tokyo, Tōkyō 150-0001, Japan

شماره تلفن:

03-5485-0025

اینستاگرام:

https://www.instagram.com/soba.tamawarai/

5. ایستن شینجوکو

هیچ بازدیدی از توکیو بدون کاوش در دپاچیکو کامل نمی‌شود. دپاچیکوها سالن‌های غذایی هستند که در سطوح زیرزمین اکثر فروشگاه‌های بزرگ یافت می‌شوند. ایستن نیز یکی از بهترین آن‌ها است. این رستوران توکیویی در شینجوکو با واگاشی‌های محلی_نوعی شیرینی سنتی ژاپنی که در مقابل واژه یوگاشی به معنای شیرینی غربی قرار گرفته‌است_ که در کنار شیرینی فروشی‌های Sadaharu Aoki، Jean-Paul Hevin و Pierre Herme چیده شده‌اند می‌درخشند. پیشنهاد می‌کنیم یک غذای سبک ژاپنی در آشپزخانه ایستن شینکوجو میل کنید و سپس برای دیدن منظره‌ای تماشایی روی روف‌گاردن بروید.

آدرس:

新宿3-14-1, Shinjuku, Tōkyō 160-0022, Japan

شماره تلفن:

03-3352-1111

وبسایت:

http://isetan.mistore.jp/store/shinjuku

6. دن؛ بهترین و خلاقانه‌ترین رستوران توکیو

Den Tokyo Restaurant

دن بهترین رستوران توکیو است؛ به‌طوری‌که رتبه اول آسیا را در فهرست 50 رستوران برتر جهان کسب کرده‌است. این رستوران به دلیل آشپزی نوآورانه، ایده‌های جسورانه و تزئینات خلاقانه غذا مشهور شده‌است. غیرممکن است به رستوران بروید و یکی از مواد غذایی بشقابتان به شما لبخند نزند یا غذای‌تان را با یک باغچه پر از گل اشتباه نگیرید! سرآشپز با مواد غذایی بازی می‌کند و برش‌ها را به شکل ایموجی‌ها و گل‌ها درمی‌آورد. اگر می‌خواهید هیجان را به غذاهایتان اضافه کنید، از رفتن به رستوران دن و خوردن غذاهای ژاپنی غافل نشوید.

آدرس:

2 Chome-3-18 Jingūmae, Shibuya-ku, Tōkyō-to 150-0001, Japan

شماره تلفن:

03-6455-5433

وبسایت:

https://www.jimbochoden.com

7. یاکیتوری ایمای

یکی از بهترین رستوران‌ های توکیو، یاکیتوری ایمای است. یاکیتوری ایمای، رستورانی بزرگ، شیک و امروزی است. همه صندلی‌ها رو به آشپزخانه چیده شده‌اند و افراد می‌توانند حین غذا خوردن به آشپزی آشپزان نگاه کنند. یاکیتوری ایمای علاوه بر سیخ‌های مرغ خوشمزه خود، معمولا لیستی از گوشت‌های مرغوب مانند کبوتر فرانسوی را ارائه می‌دهد. هم‌چنین منویی جداگانه و تخصصی از سبزیجات کبابی گریل شده و منوی کاملی از شراب طبیعی در آن وجود دارد. اگر گیاه‌خوار هستید، یاکیتوری ایمای بهترین گزینه پیش روی شما است.

آدرس:

Japan, 〒150-0001 Tōkyō-to, Shibuya-ku, Jingūmae, 3 Chome−42−11 ローザビアンカ 1階

شماره تلفن:

070-8397-7655

وبسایت:

https://www.yakitoriimai.jp

8. گیم بای موتو

یکی دیگر از بهترین رستوران ‌های توکیو گیم بای موتو است. نسل جدید علاقه‌مندان به Sake_ یک نوع نوشیدنی الکی که از تخمیر برنج به دست می‌آید_ در گیم بای موتو گرد هم می‌آیند تا از نوشیدنی‌های نوآورانه، کوچک و منحصر‌به‌فرد و غذاهای ژاپنی در کنار طراحی دیوارنگاره‌های آن لذت ببرند. فراموش نکنید پیش از رفتن به رستوران گیم بای موتو، رزرو آن ضروری است.

آدرس:

1 Chome-30-9 Ebisu, Shibuya-ku, Tōkyō-to 150-0013, Japan

شماره تلفن:

050-5487-5655

وبسایت:

https://gembymoto.gorp.jp

9.L’Effervescence ؛ بهترین و مرموزترین رستوران توکیو

L'Effervescence

بر کسی پوشیده نیست که بعضی از رستوران های توکیو تعدادی از بهترین غذاهای فرانسوی را به گونه‌ای ماهرانه می‌پزند که حتی با خود فرانسوی‌ها هم رقابت می‌کنند. در این رستوران غذاهای فرانسوی به اصیل‌ترین شکل ممکن و خوشمزه‌ترین حالت خود سرو می‌شوند. این رستوران آرام و کمی مرموز به نظر می‌رسد؛ به این دلیل است که فضا تا حد زیادی تاریک بوده و میزهای مربع و دایره‌ای توسط رومیزی‌های بلند تا روی زمین پوشانده شده‌اند. این رستوران از محصولات درجه یک و محصولات غذایی ژاپنی متناسب با حساسیت فصلی استفاده می‌کند و به همین علت در میان مردم ژاپن و به خصوص توکیو طرفداران زیادی پیدا کرده‌است و در فهرست بهترین رستوران‌ های توکیو آورده شده‌است. اگر بدخوراک هستید و یا هر غذایی به مذاقتان خوش نمی‌آید، بهترین رستوران توکیو برای شما همین‌جاست.

آدرس:

西麻布2-26-4, Tokyo, Tōkyō 106-0031, Japan

شماره تلفن:

03-5766-9500

وبسایت:

http://www.leffervescence.jp/en

10. بوتاگومی

یکی دیگر از بهترین رستوران‌ های توکیو بوتاگومی است. در هیچ جای توکیو تونکاتسو یا گوشت خوک سرخ شده به کیفیت و استادی بوتاگومی سرو نمی‌شود. در این رستوران که خانه‌ای سنتی با قدمت 60 سال است و در دو طبقه مستقل ساخته شده، شما شنیسل‌هایی طلایی با گوشت انتخابی خود می‌خورید و از کلم‌های ریز خرد شده کنار بشقابتان که شبیه برج ایفل بالا رفته‌اند، در کنار سس غلیظ خانگی لذت می‌برید. نوش جانتان!

آدرس:

西麻布2-24-9, Tokyo, Tōkyō 106-0031, Japan

شماره تلفن:

03-5466-6775

وبسایت:

http://www.butagumi.com

11. ناریساوا

یوشیهیرو ناریساوا، موسس این رستوران، زیر نظر پل بوکوز، فردی گیراردت و جوئل روبوچون، سرآشپزان فرانسوی، کار می‌کرد. اما در رستوران خود، غذاهای تند فرانسوی را با درک عمیقی از مواد اولیه ژاپنی ترکیب می‌کند که منجر به ابداع سبکی منحصر‌به‌فرد شده‌است. او با سرو غذاهای عالی مانند سوپ خاک و آبگوشت مار دریایی اوکیناوا، در کنار گوشت گاو لانگوستین و واگیو عالی، در فهرست 50 رستوران برتر جهان قرار دارد. بی‌دلیل نیست که ما نام این رستوران را در لیست بهترین رستوران ‌های توکیو آورده‌ایم.

آدرس:

南青山2-6-15, Tokyo, Tōkyō 107-0062, Japan

شماره تماس:

03-5785-0799

وبسایت:

http://www.narisawa-yoshihiro.com/

12 بهترین و رسمی‌ترین رستوران توکیو Sushi Yuu.

بهترین رستوران‌ های توکیو

سرآشپز نسل دوم _دایسوکه شیمازاکی_ سوشی سنتی Edomae را در Sushi Yuu، واقع در منطقه مسکونی آرام و نه‌چندان دور از منطقه شلوغ Roppongi سرو می‌کند. در‌حالی‌که برخی از Sushi Yuuهای گران‌قیمت می‌توانند احساس خفه‌کننده‌ و رسمی داشته باشند و بیشتر شبیه یک کتاب‌خانه یا کلیسا هستند تا یک رستوران دلپذیر، سرآشپز شیمازاکی به همه مشتریان خود با زبان انگلیسی، روسی، ایتالیایی و ژاپنی صحبت می‌کند تا قدری از بار رسمی محیط بکاهد. این غذا با لقمه‌های فصلی کوچک مانند ماهی خال‌خالی کبابی اقیانوس آرام و ماهی دم زرد پخته شده و سرو می‌شود. Sushi Yuu یکی از بهترین رستوران توکیو است که به‌ویژه به خاطر تن ماهی‌اش معروف شده‌است. هم‌چنین شیمازاکی یکی از برترین فروشندگان و آشپزان تن ماهی است.

آدرس:

Japan, 〒106-0031 Tokyo, Minato City, Nishiazabu, 1-chōme−4−15 寿司勇

شماره تلفن:

03-3403-6467

وبسایت:

http://sushiyuu.com

Sougo .13

سرآشپز دایسوکه نومورا، غذاهای گیاهی بودایی را در منطقه روپونگی سرو می‌کند تا جمعیت جوان‌تر این محله را به خود جذب کند تا بعد از انجام فعالیت روز و بعد از کار به یکی از بهترین رستوران های توکیو بیایند. غذای اصلی این رستوران، توفو است که بافت سرخ شده یا کبابی دارد و ابریشمی به نظر می‌رسد. هم‌چنین در منوی این رستوران سبزیجات دریایی، همراه با مواد سنتی مانند گلوتن گندم و پوست شیر ​​سویا وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم به این رستوران بیایید و غذاهای خوشمزه آن را امتحان کنید. اگر هم گیاه‌خوار هستید، این رستوران توکیویی بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

آدرس:

Japan, 〒106-0032 Tokyo, Minato City, Roppongi, 6-chōme−1−8, Roppongi Green Building, 3F

شماره تلفن:

050-5487-8564

وبسایت:

/https://www.sougo.tokyo

14. Homemade Ramen Muginae؛ ملی‌ترین رستوران توکیو

Muginae یک پیشخوان ساده است که رو به خیابان باز می‌شود. همان‌طور که از اسمش پیدا است، در این رستوران فقط‌وفقط رامن سرو می‌شود. رامن‌ غذای ملی ژاپن است. این رامن‌ها نودل‌های ژاپنی هستند که در داخل سوپ ماهی یا گوشت سرو می‌شوند، اما شما در این رستوران توکیویی می‌توانید رامن خود را با ترکیبی از بهترین رشته‌های فرنگی خانگی، آب مرغ، گوشت، تخم‌مرغ و ترکیبی از سس‌های سویای دست‌ساز سفارش دهید. نوش جانتان!

آدرس:

6 Chome-11-10 Minamiōi, Shinagawa-ku, Tōkyō-to 140-0013, Japan

شماره تلفن:

03-3298-5158

Kagurazaka Akomeya .15

Kagurazaka Akomeya

اگر به دنبال خرید برنج ممتاز، مواد غذایی، لوازم ضروری آشپزخانه، گلدان‌های سفالی و ظروف غذاخوری هستید، آکومیا که در مرکز توکیو است را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اما دلیل دیگری که بازدیدکنندگان را به این‌جا می‌کشاند، فروشگاه آن نیست، بلکه غذاخوری معمولی فروشگاه است که در آن، غذاهای ژاپنی ساده‌ای از برنج گرفته تا سوپ میسو، ترشی و غذاهای اصلی مانند ماهی سرخ شده و گوش ماهی سرو می‌شود. هم‌چنین در این فروشگاه دسر یخی کاکیگوری وجود دارد که شبیه به برف است و می‌توان روی آن را با شکلات یا مرباهای غلیظ پر کرد.

آدرس:

67番地 Yaraichō, Shinjuku City, Tokyo 162-0805, Japan

شماره تلفن:

03-5946-8241

https://www.akomeya.jpum=website

16. Kikunoi Akasaka

کایسکی، مجموعه غذاهای سنتی و فوق فصلی ژاپن است که در هیچ جای دنیا به اندازه توکیو خوشمزه سرو نمی‌شود. دلیلش این است که سرآشپز یوشیهیرو موراتا به آب غذا اهمیت زیادی می‌دهد؛ بله درست خواندید، آب غذا! او آب را از توکیو به آکاساکا، شعبه مشهور خود، ارسال می‌کند تا از کیفیت سوپ داشی خود مطمئن شود. برای رفتن به این رستوران، شما پس از پشت ‌سر گذاشتن شلوغی سرانجام به محیطی آرام می‌رسید و اگر بخواهید غذای ژاپنی مقرون‌به‌صرفه سفارش دهید می‌توانید Kikunoi یا bento بخورید.

آدرس:

6 Chome-13-8 Akasaka, Minato-ku, Tōkyō-to 107-0052, Japan

شماره تلفن:

03-3568-6055

وبسایت:

/http://kikunoi.jp

Bar Gen Yamamoto .17 ؛ بهترین و آرام‌ترین رستوران توکیو

یک پیشخوان L شکل که از یک درخت بلوط مغولی 500 ساله ساخته شده‌است، زمینه را برای درست کردن کوکتل‌های میوه دست‌ساز اوماکاسی فراهم می‌کند. در این کوکتل‌ها حجم کمتری از الکل به کار رفته تا طعم محصولات فصلی، میوه‌ها و سبزیجات استفاده شده در آن را به‌خوبی احساس کنید. نکته برجسته این بار این است که این کوکتل‌ها به طرز زیبایی روی سینی‌های آراسته به گل یا سبزه عرضه می‌شوند. از دیگر مزیت‌های این بار می‌توان به کوچک بودن فضای آن اشاره کرد؛ زیرا در این مکان 8 صندلی وجود دارد و امکان مطالعه در سکوت، همزمان با خوردن نوشیدنی را به شما می‌دهد. درست است که این مکان یک پیشخوان کوچک است و یک رستوران نیست، اما ارزش آوردن در فهرست بهترین رستوران ‌‌های توکیو را دارد.

آدرس:

Japan, 〒106-0045 Tokyo, Minato City, Azabujūban, 1-chōme−6−4 アニバーサリービル 1F

شماره تلفن:

03-6434-0652

وبسایت:

http://www.genyamamoto.jp/

Sumibiyakiniku Nakahara .18

بهترین رستوران‌ های توکیو

ناکاهارا یکی از بهترین رستوران ‌های توکیو است. مالک ناکاهارا بهترین واگیوی ژاپنی را تهیه می‌کند. واگیوها گوشت گاوهای ژاپنی هستند که با بهترین برش‌ برای کباب کردن روی مشعل‌های زغالی آماده می‌شوند. به ناکاهارا بروید و علاوه بر واگیو، یکی از هفت غذای دیگر منو مانند یاکینیکو یا گوشت کبابی، پروشوتوی، تارتار یا زبان کبابی افسانه‌ای را سفارش دهید. توجه داشته باشید که تارتار را باید از قبل رزرو کنید؛ چون غذایی ژاپنی است که باید گوشت آن از روز قبل مزه‌دار شود.

آدرس:

Japan, 〒106-0045 Tokyo, Minato City, Azabujūban, 1-chōme−6−4 アニバーサリービル 1F

شماره تلفن:

050-3204-2987

وبسایت:

/https://sumibiyakinikunakahara.com

19. ایشیکاوا؛ بهترین و برجسته‌ترین رستوران توکیو

هیدکی ایشیکاوا هنر آشپزی کایسکی را در رستوران همنام خود در شینجوکو تکمیل کرده‌است. کایسکی یا کایسکی ریوری شکلی سنتی از غذاهای ژاپنی است که در آن غذاهای زیادی برای مهمانان سرو می‌شود تا مهارت گسترده و متنوع سرآشپز را به نمایش بگذارند. یک وعده غذایی در این رستوران شامل مواد اولیه فصلی ژاپنی، با غذاهای عالی مانند مارماهی سرخ شده با پیاز شیرین یا برنج پخته شده با قارچ ماتسوتاکه است. این رستوران پیشرفته شایسته سه ستاره میشلین هم می‌تواند باشد.

آدرس:

神楽坂5-37, Tokyo, Tōkyō 162-0825, Japan

شماره تلفن:

03-5225-0173

وبسایت:

/http://kagurazaka-ishikawa.co.jp

Kyourakutei .20

Kyourakutei

کیوراکوتی یکی از بهترین رستوران ‌های توکیو است. اگرچه کیوراکوتی برای اولین بار نام خود را به عنوان یک رستوران سوبا با نودل‌هایی که بر اساس سنت قدیمی تئوچی درست می‌شد، به خود اختصاص داد، اما منوی عالی sake، نوشیدنی، تنقلات و غذاهای جانبی است که این رستوران را خاص می کند. هم‌چنین در این رستوران، تمپورا _یک غذای دریایی ژاپنی که با گوشت و سبزیجات کوبیده طبخ می‌شود_ و غذاهای کبابی و ماهی‌ها تهیه می‌شود.

آدرس:

神楽坂3-6, Tokyo, Tōkyō 162-0825, Japan

شماره تلفن:

03-3269-3233

وبسایت:

/http://kyourakutei.com

21. تنکو؛ بهترین و تردترین رستوران توکیو در پخت‌وپز

در تنکو، سبزیجات و غذاهای دریایی فصلی که از خلیج توکیو می‌آیند با تمپورا سرخ می‌شوند. این رستوران در کوچه‌پس‌کوچه‌های آرام کاگورازاکا، در چای‌خانه سابق گیشا، قرار دارد. سرآشپز هیتوشی آرای در سرخ کردن تمپوراهایی که سطحشان با آرد پوشیده شده در روغن داغ استاد است و هرکدام را به گونه‌ای سرخ می‌کند که سطح آن تماما ترد می‌شود. این غذای ژاپنی بافتی مشابه فیله‌های مرغ کنتاکی خودمان را دارد. پیشنهاد می‌کنیم به تنکو بروید و تمپورا سفارش دهید. هم‌چنین توصیه می‌کنیم این غذا را به جای سس با نمک میل کنید؛ مطمئنا پشیمان نمی‌شوید.

آدرس:

3 Chome-1 Kagurazaka, Shinjuku City, Tokyo 162-0825, Japan

شماره تلفن:

03-3269-1414

وبسایت:

/http://kagurazaka-tenko.jp

22. توفویا اوکای؛ بهترین و خصوصی‌ترین رستوران توکیو

مجموعه اتاق‌های خصوصی هستند که دورتادور آن توسط یک باغ سنتی زیبا احاطه شده‌اند. در این رستوران انواع پیش‌غذاها و غذاهای مفصلی هم‌چون ماهی یا گوشت کبابی سرو می‌شود. اگر به‌تازگی ازدواج کرده‌اید و سفر ژاپن را برای ماه عسلتان انتخاب کرده‌اید؛ بلیط هواپیما توکیو را رزرو کرده و حتما در ماه عسلتان به رستوران توفیا اوکای سر بزنید چون این رستوران فرصت مناسبی برای یک ناهار دو نفره خصوصی در دل طبیعت برایتان فراهم می‌کند.

آدرس:

芝公園4-4-13, Tokyo, Tōkyō 105-0011, Japan

شماره تلفن:

03-3436-1028

وبسایت:

/http://www.ukai.co.jp/shiba

23. اونیانما

بهترین رستوران‌ های توکیو

اونیانما یک مغازه نودل دست‌ساز معمولی است که برای صرف صبحانه باز است. کافی است از ماشین وندینگ یا دستگاه فروش خودکار فیش بخرید، سپس در امتداد یکی از باجه‌های داخل بنشینید. پرطرفدارترین سفارش این مغازه، نودل سرد بوکاکه است که با پاشیدن سس تسویو که روی آن تمپورا مرغ و چیکووا یا کیک ماهی کبابی و یک مشت پیاز سبز خرد شده سرو می‌شود. هم‌چنین زنجبیل رنده شده و تنکاسو یا تکه‌های تمپورا برای تزیین روی پیشخوان قرار داده شده تا شما در بهترین رستوران توکیو سفارشتان را با هرآن‌چه که دوست دارید میل کنید.

آدرس:

3-chōme-16-23 Shinbashi, Minato City, Tokyo 105-0004, Japan

24. رستوران اوتاکو

اودن غذایی راحت و مورد علاقه ژاپنی‌ها در فصل زمستان است؛ یک دیگ معطر از غذاهای دریایی، گوشت و سبزیجات که به‌آرامی پخته می‌شوند و معمولا با مقدار زیادی نوشیدنی الکلی یا آبجو شسته می‌شوند. اوتاکو تقریبا یک قرن است که به این روش خدمات ارائه می‌دهد و مشتریان متنوعی را به خود جذب می‌کند؛ از حقوق‌بگیران کم‌بضاعت گرفته تا مهمانداران گینزا. در این رستوران شما روی صندلی می‌نشینید و به هنگام زمان انتظار سفارشتان، سرآشپزها را در حال درست کردن غذا، روی تابه‌های بخار روی پیشخوان، تماشا می‌کنید.

آدرس:

8 Chome-6-19 Ginza, Chūō-ku, Tōkyō-to 104-0061, Japan

شماره تلفن:

03-3571-0751

وبسایت:

/http://www.otako.co.jp

25. واگاشی کونپو؛ لذت تجربه‌ای خوشمزه در یکی از بهترین رستوران ‌های توکیو

واگاشی کونپو یکی دیگر از بهترین رستوران‌ های توکیو است. این سالن که در منطقه هیپستر یانسن واقع شده‌است، طرفدارانی را در بین علاقه‌مندان به واگاشی، شیرینی منحصربه‌فرد و سنتی ژاپن، و sake به دست آورده‌است. سرآشپز این رستوران با استفاده از مرباهای فصلی مانند ریواس یا کامکوات، پنکیک‌های سنتی را که معمولا با خمیر لوبیای آزوکی شیرین پر می‌شود، درست می‌کند. او هم‌چنین سبزیجات را در برخی از شیرینی‌های خود مانند کیک‌های ژله‌ای که با ریشه بیدمشک یا شلغم قرمز تهیه می‌شود، وارد می‌کند.

آدرس:

2-chōme-24-5 Sendagi, Bunkyo City, Tokyo 113-0022, Japan

شماره تلفن:

03-3824-3131

وبسایت:

/https://www.wagashikunpu.com

Ekibenya Matsuri .26

Ekibenya Matsuri

بخشی از آیین سواری شینکانسن یا قطار گلوله‌ای، لذت بردن از بنتو و چای سبز است، در‌حالی‌که از مناظر اطراف دیدن می‌کنید. اکیبنیا ماتسوری که در داخل ایستگاه توکیو قرار دارد، حدود 170 پیشخوان در این ایستگاه مستقر کرده که از سراسر ژاپن آورده شده‌اند؛ این فرصتی عالی برای لذت بردن از طیف وسیعی از طعم‌ غذاهای مناطق مختلف ژاپن است؛ از برنج با ساشیمی گرفته تا گوشت گاو واگیو، سیخ مرغ کبابی یاکیتوری و غیره. در این‌جا، حتی گوشت گاو گیوتان نیز وجود دارد که در صورت سفارش، آن را در یک فر کوچک می‌گذارند تا گرم شود؛ بنابراین این فروشگاه‌ها به شما فرصت خوردن یک غذای گرم را در طول سفر خود می‌دهند. توجه داشته باشید که این فروشگاه‌ها از ساعت 5:30 صبح باز هستند.

آدرس:

JR Tokyo Station, 1-chōme-9-1 Marunouchi, Chiyoda City, Tokyo 100-0005, Japan

شماره تلفن:

03-3213-4353

وبسایت:

/ https://foods.jr-cross.co.jp/matsuri

27. کاماچیکو؛ بهترین و رمانتیک‌ترین رستوران توکیو

با کاوش در کوچه‌های آرام و سنتی منطقه کم‌ارتفاع نزو، کاماچیکو که یک نقطه توقف ایده‌آل است را می‌یابید. این رستوران نودل‌های درجه یک اودون یا گندم را که به سبک اوزاکا ورز داده شده و با دست برش داده شده‌اند، در منظره‌ای مشرف به باغی کوچک برای شما سرو می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم به این رستوران بروید و از غذاهای آن‌جا بخورید؛ قطعا پشیمان نخواهید شد.

آدرس:

2 Chome-14-18 Nezu, Bunkyō-ku, Tōkyō-to 113-0031, Japan

شماره تلفن:

03-5815-4675

وبسایت:

/http://kamachiku.com

28. هیگاشیا گینزا؛ بهترین و ماهرترین در درست کردن چای

هیچ‌کس به اندازه شینیچی اوگاتا، طراح داخلی مغازه‌های هیگاشیا واگاشی، برای تقویت فرهنگ چای سبز ژاپن تلاش نکرده‌است. این فروشگاه، فروشگاهی بزرگ و آرام است که همه‌روزه جمعیت دیوانه‌کننده‌ای از مردم گینزا برای نوشیدن انواع چای‌های ممتاز، فصلی، هم‌چنین دسرهایی هم‌چون کاکیگوری و حتی وعده‌های غذایی سبک به این مغازه می‌شتابند. پیشنهاد می‌کنیم به یکی دیگر از بهترین رستوران‌ های توکیو یعنی هیگاشیا گینزا بروید و خودتان را از فرصت نوشیدن چای اصیل ژاپنی محروم نکنید.

آدرس:

Japan, 〒104-0061 Tōkyō-to, Chūō-ku, Ginza, 1 Chome−7−7 ポーラ銀座ビル2階

شماره تلفن:

03-3538-3230

وبسایت:

/https://www.higashiya.com

29. کاندا ماتسویا

Kanda Matsuya

سوبا نودل سنتی توکیو است که در هیچ جا این میراث به اندازه کاندا ماتسویا حفظ نشده‌است. این مغازه 130 سال پیش تاسیس شده و در محوطه‌های چوبی عالی قرار دارد. این رستوران منوی کوچکی از غذاهای جانبی نیز دارد که همراه با نوشیدنی سرو می‌شود. بی‌دلیل نیست که این مغازه در فهرست بهترین رستوران ‌های توکیو آمده‌است؛ زیرا از قدمت بسیاری برخوردار است.

آدرس:

神田須田町1-13, Chiyoda, Tōkyō 101-0041, Japan

شماره تلفن: 03-3251-1556

وبسایت:

/http://www.kanda-matsuya.jp

30. بهترین رستوران توکیو برای گیاه‌خواران The Blind Donkey

یکی از بهترین رستوران ‌های توکیو Blind Donkey است. در Blind Donkey یک منوی فصلی بر اساس محصولاتی که مستقیما توسط کشاورزان تامین می‌شود، ارائه می‌شود. در این رستوران شما می‌توانید انواع غذاهای خوشمزه را بخورید و با کارکنان خوش‌برخورد آن روبه‌رو شوید و درباره غذاها از آنان سوال بپرسید. راستی، اگر گیاه‌خوار هستید، در روزهای پنجشنبه و جمعه به این رستوران مراجعه کنید؛ زیرا منویی که در این دو روز ارائه می‌شود سرشار از سبزیجات رنگارنگ است.

آدرس:

3-chōme-17-4 Uchikanda, Chiyoda City, Tokyo 101-0047, Japan

شماره تلفن:

050-3184-0529

وبسایت:

/https://www.theblinddonkey.jp

31. بهترین و دریایی‌ترین رستوران توکیو Tsukiji Outer Market

بازار عمده‌فروشی معروف Tsukiji سرانجام با تاخیری طولانی به مکان جدید در تویوسو نقل مکان کرد. در کنار پیشخوان‌های سوشی و رامن‌فروشی‌ها، خرده‌فروشی‌هایی پیدا می‌کنید که همه چیز از غذاهای دریایی تازه و کاتسووبوشی گرفته تا چاقوها و سرامیک‌های سنتی می‌فروشند. می‌توانید پس از صرف غذا در بهترین رستوران ‌های این بازار، برای دوستان و خانواده‌تان نیز سوغاتی بخرید.

آدرس:

4-chōme-16-16番2号 Tsukiji, Chuo City, Tokyo 104-0045, Japan

شماره تلفن:

03-6264-1925

وبسایت:

/http://www.tsukiji.or.jp

Tsukishima Monja Street .32

بهترین رستوران‌ های توکیو

ده‌ها مغازه را در محله تسوکیشیما خواهید یافت که همگی مونجایاکی _یک غذای محلی شبیه به اوکونومیاکی اوزاکا_ سرو می‌کنند. چیدمان هر مغازه اساسا یکسان است. غذاخوری‌ها مواد پرکننده مانند منتایکو، موچی و پنیر را انتخاب می‌کنند و مونجا را خودشان روی یک بشقاب آهنی بزرگ که روی هر میز قرار داده شده‌است با کمک یک کفگیر کوچک می‌پزند. طرز پخت به این صورت است که مخلوط را نازک پخش می‌کنند و منتظر می‌مانند تا ترد شود. پس از سفارش غذا در بهترین رستوران‌ های توکیو در این خیابان می‌توانید آن را همراه با یک لیوان آبجو یخی میل کنید.

آدرس:

1-chōme-3-丁目 Tsukishima, Chuo City, Tokyo 104-0052, Japan

شماره تلفن:

03-3532-1990

وبسایت:

/http://www.monja.gr.jp

33. بهترین و کلاسیک‌‌ترین رستوران توکیوNingyocho Imahan

Imahan در یک ساختمان کلاسیک در محله‌ای سنتی قرار دارد و یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین رستوران ‌ها و عرضه‌کنندگان غذاهای گوشت گاو توکیو است. در این مجموعه شابوشابو، سوکیاکی، تپانیاکی و استیک همگی با ظرافت و مهارت استادان قدیمی تهیه و سرو می‌شوند.

آدرس:

2 Chome-9-12 Nihonbashiningyōchō, Chūō-ku, Tōkyō-to 103-0013, Japan

شماره تلفن: 7000-3666-03

وبسایت:

https://restaurant.imahan.com/

Mikawa Zezankyo .34

شما در این رستوران که یکی دیگر از بهترین رستوران‌ های توکیو است، پشت پیشخوان چوبی که به اندازه 9 نفر جا دارد می‌نشینید و پخت‌و‌پز و جزئیات غذای خود را می‌بینید. استاد کهنه‌کار، تتسویا سائوتوم، قطعات خوشمزه تمپورا را آماده می‌کند. شما به هنگام انتظار، هر لقمه‌ای از غذاهای دریایی یا سبزیجات غذایتان را از مرحله اول خرد شدن یا سرخ شدن تا سرو شدن در بشقابتان خواهید دید.

آدرس:

福住1-3-1, Tokyo, Tōkyō 135-0032, Japan

شماره تلفن: 8383-3643-03

وبسایت:

/https://mikawa-zezankyo.jimdofree.com

35. قدیمی‌ترین و بهترین رستوران توکیو Onigiri Asakusa Yadoroku

Onigiri Asakusa Yadoroku 

قدیمی‌ترین فروشگاه onigiri توکیو، Yadoroku است که قدمت آن به سال 1954 برمی‌گردد. این فروشگاه یک منوی ساده شامل 18 غذای خوش‌طعم مانند ایکورا، سوکمونو و ماهی قزل‌آلا کبابی دارد که با سوپ میسو سرو می‌شود. این فروشگاه دارای چند میز و صندلی پشت پیشخوان است. درحالی‌که شما به موسیقی سنتی کوتو که در فضا پخش می‌شود گوش می‌دهید، این onigiriها روی یک سینی بامبو بافته‌شده زیبا سرو می‌شوند. این فروشگاه، ایستگاهی عالی در نزدیکی معبد سنسوجی در منطقه تاریخی آساکوسا و منطقه رنگارنگ لوازم آشپزخانه کاپاباشی است. با رفتن به بهترین و قدیمی‌ترین فروشگاه توکیو، خودتان را به صرف یک غذای خوشمزه دعوت کنید.

آدرس:

3-chōme-9-10 Asakusa, Taito City, Tokyo 111-0032, Japan

شماره تلفن:

03-3874-1615

وبسایت:

/http://onigiriyadoroku.com

36. اوبانا؛ بهترین رستوران مارماهی توکیو

هیچ جا مانند اوبانا به یوناگی یا مارماهی آب شیرین وفادار نیست. در این رستوران فیله‌های مارماهی بخارپز، کبابی و با لعاب غلیظ سرو می‌شوند. طرفداران این غذا آن‌قدر زیادند که اگر آخر هفته‌ها به این مکان‌ بروید، باید یک‌ساعت در صف منتظر بمانید، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد؛ چون یکی از بهترین رستوران ‌های توکیو در پخت مارماهی است.

آدرس: 5丁目-33-1 Minamisenju, Arakawa-ku, Tōkyō-to 116-0003, Japan

شماره تلفن:

03-3801-4670

37 بهترین و تخصصی‌ترین کافه رستوران توکیو Koffee Mameya Kakeru.

این کافه در سرو قهوه تخصص دارد؛ ازهمین‌رو نام آن را در فهرست بهترین کافه و رستوران ‌های توکیو آورده‌ایم. هم‌چنین در این کافه انواع نوشیدنی‌ها، اسپرسو، لاته و یک یا چند ماکتل نیز سرو می‌شود و شما می‌توانید نوشیدنی‌هایی مانند آلاکارته و کوکتل‌های قهوه‌دار را در آن سفارش دهید. فضای داخلی کافه شیک است و صندلی‌های چوبی‌رنگ و پیشخوان سنگ آهکی U شکل که با کت سفید و پاپیون لباس کارکنان در تضاد است جلب توجه می‌کند. این کافه محیط کاملا صمیمی و دوستانه‌ای دارد. لازم به ذکر است که پیش از رفتن به این کافه باید یک میز رزرو کنید.

آدرس:

2-chōme-16-14 Hirano, Koto City, Tokyo 135-0023, Japan

شماره تلفن:

03-6240-3072

وبسایت:

/http://koffee-mameya.com

Quintessence .38

بهترین رستوران‌ های توکیو

یکی دیگر از بهترین رستوران‌ های توکیو Quintessence است. این رستوران هوشمند غذاهای کلاسیک فرانسوی را با بهترین مواد اولیه ژاپنی سرو می‌کند. نمونه‌ای از آن گوش‌ماهی شیرین با پوسته گندم سیاه است که با چاشنی ریزوتو یا گندم سیاه و نمک ژیروند سرو می‌شود. این سرآشپز که در Astrance در پاریس آموزش دیده‌است، اکنون سه ستاره میشلن را از آن خود کرده‌است.

آدرس:

Ozio Ginza Building 6th floor, 5 Chōme-9-9 Ginza District, Chūō City, Tokyo 104-0061, Japan

شماره تلفن: 81 3 3572 3568+

در آخر

توکیو جاهای دیدنی و تفریحات بسیاری برای دیدن و تجربه کردن دارد که یکی از آن‌ها شکم‌گردی است. در طول این مقاله کوشیدیم تا شما را با بهترین رستوران‌ های توکیو در ژاپن و بسیاری از غذاهای سنتی و خوشمزه ژاپنی آشنا کنیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. توکیو منتظر شما است؛ همین حالا بلیط هواپیما خود را رزرو کنید!

نوشته بهترین رستوران‌ های توکیو؛ 38 انتخاب خوشمزه! اولین بار در مجله گردشگری سه کلیک. پدیدار شد.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *