موزه دبی

طی سال های اخیر دبی شبیه به قطار سریع السیری است که با تمام سرعت به سمت پیشرفت فناوری می تازد. حتی گاهی تصور می رود حاکمان دبی قصد دارند از آینده نیز پیشی بگیرند. آنچه توجه گردشگران و بیزینس های بزرگ را به دبی جلب نموده است، توجه این کشور به توسعه پایدار و حفظ زمین برای نسل آینده است. این تفکر سازندگی و پایداری منتج از صرف هزینه و خلاقیت زیاد در موزه آینده دبی است. موزه ای که در سطوح مختلف بازدیدکنندگان را برای بهبود دنیا آموزش می دهد و در نهایت آنها متوجه موضوع اصلی می کند که ساختن دنیای ایده آل از ذهن و جسم هر فرد آغاز می گردد و تغییر را می بایست از خود آغاز کرد. پیشنهاد می کنیم در اولین فرصت بلیط هواپیما دبی را تهیه کنید و تجربه سفر به یک کشور فوق پیشرفته و لوکس از دست ندهید.

موزه آینده دبی کجاست؟

موزه آینده بر روی یک تپه چمنی مقابل برج های امارات در منطقه اقتصادی شیخ زائد بنا شده است. معماری چشمگیر این بنا در کنار سازه هایی که طی سال های اخیر در این منطقه ساخته شده است، ذهن و قلب گردشگران و ساکنین دبی را به خود جلب کرده است. این موزه قرار بود همراه با اکسپوی دبی در سال 2020 افتتاح گردد که هر دو به دلیل شیوع بیماری کووید – 19 به تعویق افتادند. در نهایت موزه آینده دبی در 22 فوریه سال دبی، تاریخ نمادین 2022.2.22 افتتاح و درب موزه بر روی گردشگران باز شد.

معماری بی نظیر این موزه که یک بیضوی تو خالی است توسط شرکت معماری Killa Design انجام شده است. آنچه سبب منحصر به فرد شدن این بنا گردیده است، تضاد سیال بودن ساختمان موزه با خطوط عمودی برج های کنار آن در شیخ زائد است. این تفاوت سبب جلب توجه موزه در شم همان می گردد. اما این سبک معماری سازه پیامی در خود نهفته دارد که با زمینه فعالیت موزه بی ارتباط نیست. سازه سه عنصر تپه چمنی، ساختمان و فضای خالی را گرد هم آورده است که به معنای “زمین، انسانیت و ناشناخته ها ” است.

آنچه در موزه آینده دبی، منتظر شماست!

با ورود به موزه گویی واقعا پا به دنیای آینده گذاشته اید، ما در لابی طبقه همکف ایستاده اید و اگر نگاهی به بالای سرتان بیاندازید، عظمت ساختمان را درک خواهید کرد. به اطرافتان نگاه کنید، تعجب نکنید! اینجا آینده است و دیدن یک ربات باریستا در کافه کاملا طبیعی است. در سمت دیگر لابی نیز مغازه ای برای خرید هدیه وجود دارد. موزه آینده دبی، دارای هفت طبقه با گالری هایی در 5 سطح طبقه بندی شده است. این هفت طبقه با یک پلکان مارپیچ مرکزی که معماری شاهکار آن به بلندترین پله در جهان تبدیلش کرده است، به همدیگر وصل می شوند. سفر شما به آینده با تهیه بلیط موزه، که مچ بند هوشمند تراشه داری است و روی بازو بسته می شود، از سطح پنجم آغاز خواهد شد.

سطح پنجم موزه آینده دبی: OSS Hope

اولین فرود شما در سطح پنجم موزه آینده دبی، سال 2071 مصادف با صدمین سالگرد امارات متحده عربی، در ایستگاه فضایی OSS Hope خواهد بود. در این ایستگاه راهنمای مجازی شما “Aya” همراهتان خواهد شد و از طریق تابلوهای تعاملی و شبیه سازی های دیجیتال نحوه استفاده انسان ها از فناوری پیشرفته فضایی در آینده را به شما نشان خواهد داد.

سطح چهارم موزه آینده دبی : Heal Institute

در سطح چهارم شما به زمین باز می گردید و وارد کلینیک شفا در موزه آینده دبی می شوید. در این بخش شما در مورد اکوسیستم جنگل های آمازون، تغییرات آب و هوایی و نحوه ریدن به آینده ای پایدار را می آموزید. سپس در گالری زیبای Vault of Life یک نمایشگر در اختیار خواهید داشت تا به نمایش بیش از 2400 گونه گیاهی و جانوری بنشینید و اطلاعات لازم در مورد گونه های مورد توجهتان به دست آورید.

سطح سوم موزه آینده دبی : Al Waha Wellness Area

موزه دبی

پس از آشنایی با چگونگی پایداری دنیا در آینده و آموزش های لازم، در سطح سوم از موزه آینده دبی آموزش ها بر روی چگونگی پرورش و مراقبت از بدن و ذهن متمرکز خواهد شد. در این سطح، گالری ها مجموعه ای از روش ها و درمان مانند حرکت درمانی، درمان ارتباطی و حتی اتاق مدیتیشن را ارائه می دهند تا شما را از تنها به فکر خود بودن خارج و با ریتم آهنگ اکوسیستم و زمین هماهنگ کنند.

سطح دوم موزه آینده دبی : Tomorrow Today

سطح دوم موزه آینده دبی، به پیشرفت فناوری ها در آینده نزدیک اختصاص داده شده است. در این سطح به شما نشان داده می شود که فناوری چگونه چالش های موجود در زندگی امروزی را حل خواهد کرد و برای ساختن دنیایی پایدار و قابل زندگی برای نسل های دیگر علاوه بر فناوری به نوآوری نیز نیاز است.

سطح اول موزه آینده دبی : Future Heroes

موزه دبی

این بخش از موزه آینده دبی به سازندگان اصلی دنیای آینده یعنی کودکان زیر 10 سال اختصاص دارد. در این سطح به کودکان فرصت داده می شود تا از طریق سه تجربه به بازی و کاوش بپردازند. این تجربه ها بر 3 هدف مهم تمرکز دارد: تصور کردن، طراحی کردن و ساختن. این تجربه ها کودکان را وارد ماموریت های تعاملی و همکاری با یکدیگر می کند تا با کار تیمی موفق به کسب نشان در انتهای ماموریت شوند. در سطح اول والدین اجازه ورود به محوطه اصلی بازی را ندارند و فقط تعدادی از دستیاران در محوطه برای راهنمایی کودکان حضور خواهند داشت. شما در این زمان می توانید به بازدید گالری های طبقات دیگر بروید.

4 تجربه آموزنده در موزه آینده دبی

1. یادگیری ارزش زندگی

موزه دبی

موزه آینده دبی کتابخانه ای تحت عنوان DNA دارد. در این کتابخانه شما با تغییرات آب و هوایی زمین و فعالیت هایی که به واسطه آن می توانید جهان را به مکان بهتری برای زندگی تبدیل کنید، آشنا خواهید شد. بیش از 1000 گونه گیاهی و جانوری و عجایبی از طبیعت در این کتابخانه تنها با هدف بهبود زندگی آینده در کتابخانه DNA وجود دارد.

2. تجربه زندگی در فضا

موزه آینده دبی، با ایجاد یک ایستگاه فضایی، به شما امکان تجربه زندگی در فضا را خواهد داد. در این سفر فضایی شما 600 کیلومتر بالاتر از سطح زمین، آنچه فضانوردان تجربه می کنند را آموزش می بینید. هدف از ایجاد این ایستگاه فضایی آشنایی با زمین، ماه، سیارات و کارهایی است که در زمینه فضا می توان انجام داد به به بهبود زندگی در زمین منجر شود، است.

3. آشنایی با قهرمانان آینده

موزه دبی

آینده برای کودکان است و آنها آینده زمین هستند. در راستای این موضوع مهم، موزه آینده دبی بخشی را برای کودکان طراحی نموده تا در آن به بازی، کاوش و کشف دنیای آینده بپردازند. کودکان در این موزه در ماموریت هایی شرکت می کنند که آنها را تشویق می کند به عنوان یک تیم برای رسیدن به نتیجه همکاری کنند. در این بخش کودکان با محیطی بدون صفحه نمایش و دنیای دیجیتال روبرو هستند تا بر روی قدرت تفکر، حل مسئله و کار تیمی در آنها تمرکز شود. زمانی که کودکان در این دنیای آموزنده ماموریت گروهی خود را به اتمام برسانند، یک نشان ویژه هدیه خواهند گرفت.

4. تجربه تصویری از سلامت در آینده

در موزه آینده دبی، با بازدید از نمایشگاه سلامتی، از دنیای دیجیتال فرار کرده و با ذهن و روح و بدن خود ارتباط برقرار خواهید کرد. در پایان بازدید این بخش از موزه شما درک بهتری از سلامت روانی و جسمی خود خواهید داشت. آماده رزرو بلیط هواپیما تهران دبی هستید؟

سوالات متداول:

آیا بلیط ورودی موزه آینده دبی از قبل باید خریداری شود؟

اجباری برای رزرو بلیط از قبل وجود ندارد. اما با توجه به اینکه بلیط ها دارای زمان مشخص هستند و از قبل فروخته می شوند، پیشنهاد میکنیم بلیط موزه را از قبل خریداری نمایید.

هزینه بلیط موزه آینده دبی چقدر است؟

هزینه بلیط موزه 145 درهم بوده و برای کودکان زیر 3 سال رایگان است.

اگر بازدید در زمان تعیین شده انجام نشود، بلیط سوخت می شود؟

اگر در زمان تعیین شده بلیط خود نتوانید به بازدید موزه آینده دبی بروید، موزه سعی می کند تا در ساعت دیگری در همان روز از شما پذیرایی کند. البته توجه داشته باشید برای ورود در ساعات جایگزین در روزهای پربازدید تضمینی وجود ندارد.

ساعات کاری موزه آینده دبی به چه صورت است؟

موزه هر روز هفته از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است و بازدیدکنندگان متوسط بین 2 تا 3 ساعت را در موزه سپری خواهند کرد.

مسیر دسترسی به موزه آینده دبی با مترو چگونه است؟

متروی دبی مستقیما به موزه آینده وصل است. کافیست در ایستگاه امارات تاورز پیاده شوید و تابلوهای روی پل را دنبال کنید تا به ورودی موزه برسید.

نتیجه گیری

بی شک هر کودکی در رویاهای کودکانه اش یکبار به آینده و فضا سفر کرده و در تخیلاتش دنیای فردا را تصور نموده است. شاید موزه آینده دبی نیز از چنین تصویری در کودکی نشات گرفته باشد. در هر حال این موزه رویای کودکی شما را به واقعیت تبدیل نموده است. سفری در 2 ساعت می توانید در ایستگاه فضایی از زمین در کهکشان فاصله بگیرید و در دنیای فضانوردان بر روی آینده فرود آیید. حتی دیدن تصویر شبیه سازی شده از 100 سال آینده هم هیجان انگیز است. پس چنین فرصتی را از دست ندهید، مسیر ساده است، پاسپورتتان زمان دارد؟! تقویم را چک کنید، تاریخ سفر را انتخاب کرده و به سادگی رزرو تور دبی را آنلاین انجام دهید. وقت بستن چمدان هاست، برای سفر به آینده آماده اید؟!

نوشته هر چیزی که باید درباره موزه آینده دبی بدانید! اولین بار در مجله گردشگری سه کلیک. پدیدار شد.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *